Partizan ispustio vođstvo, sudije sprečile pobjedu nad Viktorijom

Fudbaleri Partizana odigrali su nijerešeno 1:1 u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evrope sa Viktorijom iz Plzenja.

’Crno-bijeli’ su vodili u Humskoj pogotkom Tavambe, ali je u finišu gostujući tim stigao do vrijednog gola preko Ržeznika, nakon očiglednog ofsajda.

Šampion Srbije će dijelom i zbog loših odluka sudija morati da juri rezultat na revanšu, ali i dalje ima aktivan rezultat pred duel u Češkoj, koji je na programu za sedam dana.

Očekivano, utakmica pred dvadesetak hiljada ljudi u Humskoj počela je oprezno, ali je Partizan od samog starta pokušavao da bude tim koji kontroliše dešavanja na terenu. Tavamba i Suma bili su usamljeni u napadu, dok Viktorija nije nijednom pripretila.

U 21. minutu gostima je opravdano poništen gol zbog ofsajda, da bi nakon pola sata igre srpski šampion krenuo u ofanzivu. Prvo je Danilo Pantić propustio odličnu šansu jer je, umjesto da šutira, želio da proigra Sumu, da bi tri minuta kasnije Partizan u jednom napadu imao dvije kolosalne prilike.

Jevtović je ispravio svoju grešku, oduzeo loptu i ona je došla do Tošića, koji je povukao sa nekih 40 metara. Proigrao je Sumu koji je odlično primio i imao stopostotnu šansu, ali je njegov udarac odbranio golman Hruška.

Partizan je dobio korner, nekadašnji igrač CSKA je odlično centrirao u srce kaznenog, Tavamba je bio najviši u skoku, ali je zamalo prebacio prečku. To je bilo sve u prvom dijelu i na odmor se otišlo bez golova.

Drugo poluvrijeme bilo je mnogo sadržajnije od prvog, a počelo polupilikom za Tavambu. Ipak, Kamerunac je u 58. minutu ipak pronašao put do mreže.

Dugo je trajao napad Partizana koji je nekoliko puta loptu vraćao u svoj posjed. Pantić je lijepo vidio usamljenog Vulićevića na desnoj strani, kapiten srpskog tima imao je mnogo vremena da se namjesti i uputi oštar centaršut.

Dugo je trajao napad Partizana koji je nekoliko puta loptu vraćao u svoj posjed. Pantić je lijepo vidjo usamljenog Vulićevića na desnoj strani, kapiten srpskog tima imao je mnogo vremena da se namjesti i uputi oštar centaršut.

Lopta je na putu zakačila nogu jednog igrača Viktorije, prevarila ostale odbrambene igrača i pala pravo na glavu Tavambi, kojem nije bilo teško da iz peterca zatrese mrežu.

Od tog trenutka Viktorija je krenula ofanzivnije, trener Vrba je promjenio formaciju i igrao sa četiri isturena igrača, dok se domaćin povukao.

Viđeno je po nekoliko polušansi na obije strane, da bi u 82. minutu češki prvak došao do veoma važnog gola. Akcija Tavambe i Tošića je prekinuta na centru, lopta je stigla na desni bok, odakle je uslijedio centaršut na drugu stativu. Krmenčik, koji je bio metar i po iza posljednjeg igrača odbrane, vratio je glavom do Ržeznika koji takođe glavom pogađa donji desni ugao – 1:1.

Tri minuta kasnije Milan Mitrović je zaradio drugi žuti karton, Partizan je do kraja ostao sa igračem manje, ali je sačuvao aktivan rezultat pred rasplet u Plzenju.