Partizan ide u Baku sa 3:2

B92

Fudbaleri Partizana pobjedili su azerbejdžanski Neftči u Humskoj sa 3:2, u prvoj utakmici plej-ofa za prolaz u Ligu Evrope.

Bizaran duel pred oko 12.000 gledalaca u Humskoj obilježio je Denis Silva Kruz, strelac oba gola za svoj tim i jednog za Partizan.

Gosti iz Bakua vodili su već u 17. minutu sa 2:0 pogocima Brazilca, a isti igrač je u 29. minutu vratio nadu crno-bijelima postigavši autogol.

Partizan je, kao i protiv Ludogoreca, već do poluvremena izjednačio golom Grbića u 32. minutu, a konačan rezultat postavio je Junuszade još jednim autogolom. Partizan je lako mogao da ostvari i ubjedljiviju pobjedu pred put u Baku, ali je isto tako mogao i bez prednosti da su gosti bili smireniji pri vođstvu od 2:0.

Tim Marka Nikolića je još jednom pokazao brojne slabosti, prije svega u odbrani, ali je ostao neporažen ove sezone i narednog četvrtka će u Bakuu pokušati da odbrani minimalnu prednost i izbori plasman u Ligu Evrope.