Партизан добар, Стојковић бољи, црно-бијелима бод

Берн - Екипа Партизана одиграла је нерјешено 1:1 на гостовању у Берну против Јанг Бојса у првом колу групе Б Лиге Европа.

Изабраници Мирослава Ђукића одиграли су одличан меч у Швајцарској и потпуно заслужено се враћа у Београд са једним бодом.

Црно-бијели дошли су до вођства у 11. минуту када је Марко Јанковић послао лопту иза леђа голмана Ван Болмоса.

Није се дуго чекало до изједначења, пошто је већ у 14. минуту Фаснахт савладао Владимира Стојковића.

Владимир Стојковић био је одличан у више наврата и може се рећи да велике заслуге за овај бод припадају репрезентативцу Србије.

У другом мечу групе Б, Динамо Кијев је са 3:1 савладао Скендербег,

Видјели смо заиста добру партију од црно-бијелих, поготово у другом полувремену. Међутим, на крају је подјела бодова некако била најправилнија, пошто су обије екипе имале прилике.

Потребно је истаћи и главног судију Румуну Иштвана Ковача који је више пута доносио сумњиве одлуке. Партизан је можда био оштећен и за пенал у 55. минуту када је Зоран Тошић био оборен унутар 16 метара.

Ипак, због "симулирања" добио је жути картон. Није то једина ситуација, било их је више, али на крају ће се испоставити да те сумњиве одлуке нису утицале на коначан резултат.

Црно-бијели у наредном колу дочекују Динамо Кијев (28.09./21.05ч)