Partizan bolji od Cibone u Zagrebu

Ekipa Partizana pobijedila je na gostovanju Cibonu sa 90:74 (16:17, 17:26, 18:24, 23:23), u šestom kolu ABA lige.

Utakmica je otvorena prilično sporo za standarde Cibone i Partizana koji ove sezone igraju na veoma mali broj posjeda.

Poenima raspoloženog Luke Žorića Cibona je došla do prednosti od 10:7, ali se onda probudio Andrić koji je pogodio dvije trojke i poslije prve četvrtine rezultat je bio 17:16 za Partizan.

Izabranici Miroslava Nikolića su dobru igru s kraja prve dionice prenijeli i u drugu četvrtinu. Andrić, Marinković i Samjuels su pogađali, a prednost crno-bijelih išla je i do deset poena.

Beogradski klub odigrao je defanzivno možda i najbolje poluvrijeme u sezoni, pošto su za 20 minuta primili samo 33 poena, dok su ubacili 43.

Treća četvrtina će se ispostaviti kao najvažnija u meču, s obzirom da su crno-bijeli otišli na maksimalnih +18.

U četvrtoj dionici činilo se da bi Cibona mogla da stigne Partizan, pošto ekipa trenera Nikolića nije dala poen pet minuta, međutim ni domaći igrači nisu briljirali.

Odličujući koš postigao je Gos na pet minuta do kraja, kada je prekinuo crnu seriju beogradskog kluba, 59:70. Do kraja Cibona nije uspjela da se vrati, pa je Partizan došao do zasluženog trijumfa.

Odličan debi u crno-bijelom dresu imao je Samardo Samjuels koji je za 16 minuta postigao 16 poena i uhvatio sedam lopti.

Fenomenalan je bio i Najdžel Vilijams-Gos koji je imao učinak od 20 poena i 13 asistencija.

U ekipi iz zagreba, Jang i Žorić su ubacili po 20 poena.