Партизан бољи од Цибоне у Загребу

Б92

Екипа Партизана побиједила је на гостовању Цибону са 90:74 (16:17, 17:26, 18:24, 23:23), у шестом колу АБА лиге.

Утакмица је отворена прилично споро за стандарде Цибоне и Партизана који ове сезоне играју на веома мали број посједа.

Поенима расположеног Луке Жорића Цибона је дошла до предности од 10:7, али се онда пробудио Андрић који је погодио двије тројке и послије прве четвртине резултат је био 17:16 за Партизан.

Изабраници Мирослава Николића су добру игру с краја прве дионице пренијели и у другу четвртину. Андрић, Маринковић и Самјуелс су погађали, а предност црно-бијелих ишла је и до десет поена.

Београдски клуб одиграо је дефанзивно можда и најбоље полувријеме у сезони, пошто су за 20 минута примили само 33 поена, док су убацили 43.

Трећа четвртина ће се испоставити као најважнија у мечу, с обзиром да су црно-бијели отишли на максималних +18.

У четвртој дионици чинило се да би Цибона могла да стигне Партизан, пошто екипа тренера Николића није дала поен пет минута, међутим ни домаћи играчи нису бриљирали.

Одличујући кош постигао је Гос на пет минута до краја, када је прекинуо црну серију београдског клуба, 59:70. До краја Цибона није успјела да се врати, па је Партизан дошао до заслуженог тријумфа.

Одличан деби у црно-бијелом дресу имао је Самардо Самјуелс који је за 16 минута постигао 16 поена и ухватио седам лопти.

Феноменалан је био и Најџел Вилијамс-Гос који је имао учинак од 20 поена и 13 асистенција.

У екипи из загреба, Јанг и Жорић су убацили по 20 поена.