Одлична Звезда, али БАТЕ носи бод са Маракане

Одлична Звезда, али БАТЕ носи бод са Маракане 14.09.2017 23:35 | Б92

Фудбалери Црвене звезде одиграли су нериjешен меч против БАТЕ Борисова у првом колу гупне фазе Лиге Европе - 1:1.

Гол за црвено-бијеле постигао је Немања Радоњић у 54. минут, да би Николај Сигневич изједначио је у 72. минуту.

Гости су боље започели меч и претили Милану Борјану, а најбољу прилику пропустио је Мирко Иванић у 11. минуту, да би се послије тога Звезда пробудила и у углавном преко Боаћија покушавала да дође до гола.

У наставку меча, црвено-бијели су били опаснији и до гола дошли у 54. минуту.

Послије лијепе акције у којој је Мичел Доналд проиграо Славољуба Срнића, који је оштро убацио лопту у петерац, а на њу је натрчао Радоњић и савладао гостујућег голмана.

Црвено-бијели су нападали послије тога и имали велике шансе преко Срнића и Радоњића, а БАТЕ је након тога поново погодио пречку.

Сигневич је у 72. минуту искористио добар центаршут са десне стране и савладао Милана Борјана пошто је остао сам у петерцу.

Звездини фудбалери су у финишу утакмице покушавали да стекну нову предност и побједе, али нису имали већих прилика.

Утакмица је прошла без инцидената пред 40.000 гледалаца на стадиону "Рајко Митић", од чега неколико десетина гостујућих присталица.

Црвена звезда ће у слиједећем колу играти против Келна у Њемачкој 28. септембра.

© Глас Српске 2012 ISSN 2303-7385 | Импресум | Маркетинг | Контакт | Латиница | Ћирилица