Liga Evrope: Donald i Srnić doveli Zvezdu do Praga

Crvena zvezda plasirala se u trećo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope sigurnom partijom protiv kazahstanskog Irtiša – 2:0 (1:0).

Poslije remija u prvom susretu u Pavlodaru (1:1), crveno-bijeli su potpuno zasluženi obezbjedili plasman u narednu rundu, pošto su tokom cijelog meča dominirali.

Ekipa Vladana Milojevića sjajno je otvorila meč pred nešto više od 22.000 navijača na stadionu Rajko Mitić i povela već posle deset minuta igre, kada je Mičel Donald sjajno izveo slobodan udarac, a golman gostiju paradom samo uljepšao njegov pogodak.

Vicešampion Srbije mogao je već u prvih 45 minuta mogao da riješi pitanje pobednika, ali je Irtiš nekako uspijevao da se odbrani, dok je u nekoliko situacija imao i sreće.

Istu sliku gledali smo u nastavku, prednjačili su raspoloženi Gelor Kanga i neumorni Branko Jovičić, koji je već u svom drugom meču u crveno-bijelom dresu stekao velike simpatije domaćih navijača.