Лига Европе: Доналд и Срнић довели Звезду до Прага

Б92

Црвена звезда пласирала се у трећо коло квалификација за Лигу Европе сигурном партијом против казахстанског Иртиша – 2:0 (1:0).

Послије ремија у првом сусрету у Павлодару (1:1), црвено-бијели су потпуно заслужени обезбједили пласман у наредну рунду, пошто су током цијелог меча доминирали.

Екипа Владана Милојевића сјајно је отворила меч пред нешто више од 22.000 навијача на стадиону Рајко Митић и повела већ после десет минута игре, када је Мичел Доналд сјајно извео слободан ударац, а голман гостију парадом само уљепшао његов погодак.

Вицешампион Србије могао је већ у првих 45 минута могао да ријеши питање победника, али је Иртиш некако успијевао да се одбрани, док је у неколико ситуација имао и среће.

Исту слику гледали смо у наставку, предњачили су расположени Гелор Канга и неуморни Бранко Јовичић, који је већ у свом другом мечу у црвено-бијелом дресу стекао велике симпатије домаћих навијача.