LŠ: Trnava eliminisala Legiju, Zvezdi se “otvara” put do 4. kola

Fudbaleri Spartak Trnave eliminisali su favorizovanu Legiju ukupnim rezultatom 2:1 u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Šampioni Poljske odnijeli su “Pirovu pobjedu” iz Slovačke (1:0), pošto su u prvom meču poraženi pred domaćom publikom sa 2:0.

Jedini pogodak za goste postigao je Španac Inaki Astis u 63. minutu. Prethodno je Legija ostala sa igračem manje, pošto je nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Marko Vešović u 37. minutu dobio drugi žuti karton.

Tu nije bio kraj isključenjima jer je hrvatski fudbaler Domagoj Antolić (Legija) u 85. dobio takođe drugu opomenu na meču.

Prolazom u treće kolo Spartak sada čeka boljeg iz susreta Crvena zvezda – Suduva. Šampion Srbije slavio je sa 3:0 na stadionu “Rajko Mitić” i veliki je favorit da prođe dalje.

Ako crveno-bijeli u tome uspiju onda će na papiru imati vjerovatno slabijeg protivnika, pošto je Legija važila za izrazitog favorita u ovom dvomeču.

Utakmica između litvanskog i srpskog predstavnika na programu je u srijedu od 19.30.

LŠ, drugo kolo kvalifikacija:

H. Ber Ševa – Dinamo 2:2 (2:7) Ogu 14, Stojanović 34ag - Budimir 49, Hajrović 54 Šerif – Škendija 0:0 (0:1)
Trnava – Legija 0:1 (2:1)