Jelen superliga Srbije, šesto kolo: Škuletić čuva prvo mjesto

Agencije

BEOGRAD - U posljednjoj utakmici šestog kola beogradski Partizan je kao gost pobijedio Radnički 1923 iz Kragujevca sa 3:0.

Strijelac prva dva gola bio je Petar Škuletić. Prvo je u 10. minutu uspješno realizovao jedanaesterac, da bi sedam minuta kasnije povisio na 2:0. Konačan rezultat postavio je Saša Ilić u 89. minutu.

S druge strane, Crvena zvezda se oporavila nakon kiksa u prošlom kolu kada je remizirala sa Napretkom 0:0. Slavila je 2:0 protiv Novog Pazara, a oba pogotka postigao je napadač Đorđe Rakić. Zanimljivo je da "crveno-bijeli" do sada ove sezone nisu primili nijedan pogodak, a velike zasluge za to idu mladom golmanu Predragu Rajkoviću. Trener ekipe Nenad Lalatović bio je srećan zbog trijumfa, ali nije potpuno zadovoljan igrom.

- Zadovoljan sam pobedom i rezultatom. Nismo igrali na nivou na kome očekujem da budemo, međutim, u timu ima nekoliko igrača koji nisu prošli pripreme i smatram da smo u ovom trenutku pružili maksimum. Pre početka sezone malo ko je očekivao da u šest utakmica imamo pet pobeda i remi, i to bez primljenog gola. Smatram da je ovaj rezultat premašio očekivanja i ponosan sam na svoje igrače - rekao je Lalatović.

Rezultati: OFK Beograd - Voždovac 1:0 (Vuković 90. penal), Jagodina - Napredak 1:1 (Lepović 18 - Janičić 72), Radnički (N) - Rad 3:0 (Đilas 54, Đorđević 76, Popara 90), Mladost - Borac  2:1 (Frajdej 30, Zonjić 35 - Đenić 56), Crvena zvezda - Novi Pazar 2:0 (Rakić 14, 54), Čukarički - Donji Srem 1:1 (Mirosavljević 75 - Beljić 43. penal), Vojvodina - Spartak 5:2 (Alivodić 16, Gaćinović 21, Poletanović 52, Veselinović 56. penal, 85 - Torbica 67, Maksimović 87), Radnički 1923 - Partizan 0:3 (Škuletić 10. penal, 17, Ilić 89).