Игокеа испустила +10 у Задру

Б92

Задар - Екипа Задра савладала је Игокеу 69:60, послије преокрета у претпосљедњем мечу 12. кола АБА лиге.

Гости из Александровца су имали двоцифрену предност у првом полувремену (37:27), али Иван Рамљак тројком у посљедњој секунди пред полувријеме покреће преокрет који је услиједио са 17:6 у трећем периоду.

Домаћин је меч преломио серијом 18:2 крајем претпосљедњег периода, те у посљедњих десет минута одбранио предност за седму побједу у сезони.

Домаћин је имао само двојицу играча са двоцифреним учинком, то су били јунак Рамљак са 12 поена и 8 скокова, те Филип Краљевић са 10 поена.
Игокеа је имала двојицу најефикаснији појединаца меча, Милош Димић и Немања Крстић убацили су по 13 поена, али Игокеа није успијела да се изједначи са Задром и Крком.

Задар у сљедећем колу гостује Сутјески, док Игокеа дочекује Тајфун.