Hrvatska na korak od svetske krune u Dejvis Kupu

Agencije

Dejvis kup reprezentacija Hrvatske došla je na korak od osvajanja ovog takmičenja jer u finalu vodi 2-0 protiv Francuske.

Poslije pobjede Borne Ćorića, drugi bod Hrvatskoj donio je Marin Čilić koji je maksimalnim rezultatom savlada Žo-Vilfrida Congu – 6:3, 7:5, 6:4.

Priliku da dođu do “salatare” imaće već u subotu kada su na programu dublovi, a trebalo bi da se sastanu Pjer-Ig Erber i Nikola Mau protiv Ivana Dodiga i Mata Pavića.

“Vatreni” imaju priliku da osvoje drugi trofej u jedinom ekipnom teniskom takmičenju, nakon onog iz 2005, kada su savladali Slovačku u Bratislavi.

Drugi bod poprilično rutinski zaradio je Čilić – sredinom prvog seta napravio je brejk koji je sačuvao za 1-0, da bi pitanje pobjednika rešio u finišu drugog. Meč je trajao nešto manje od dva sata i 20 minuta, a momak iz Međugorja je uspio da utiša gotovo 20.000 navijača na stadionu “Pjer Moroa”.

U nedjelju su na programu singlovi, pa bi trebalo da se sastanu Ćorić i Conga, odnosno Čilić i Šardi.