Хрватска и пети пут на Мундијалу

Б92

Фудбалери Хрватске пласирали су се на Свјетско првенставо, пето од посљедњих шест мундијала.

"Ватрени" су ремијем без голова са Грчком у Пиреју одбранили импресивних 4:1 са Максимира из првог меча.

Хрвати су на Јоргос Караискакису одиграли изузетно дисциплиновано, без срљања у нападу, прије свега се концентрисавши на одбрану свог гола.

Грци су покушали јаким притиском на старту меча да стигно до брзог гола, али су били немоћни у завршници напада.

Током 90 минута у Пиреју је виђена жестока борба, прије свега у везном реду, без правих гол шанси, а најближи поготку били су гости, Иван Перишић је крајем првог полувремена погодио стативу ударцем са око 25 метара.

Хрватска се придружила Швајцарској која је такође ремијем без голова у реваншу "овјерила" тријумф из Северне Ирске, а преостали реванши европског баража за Мундијал 2018. играју се у понедјељак (Италија – Шведска, 0:1) и уторак (Ирска – Данска, 0:0).