Головима Митровића Србија до историјске побједе над Црном Гором

Глас Српске

Фудбалери Србије побиједили су Црну Гору у историјском мечу у Подгорици резултатом 2:0 у трећем колу Лиге нација.

Утакмица на “Стадиону под Горицом” почела је у одличном расположењу, скандирано је објема химнама, а првих петнаестак минута протекло је у пријатељском фудбалу.

Био је ово историјски меч пошто су први пут одмјерили снаге српски и црногорски фудбалери.

Стијелац оба гола на мечу био је био је српски нападач Александар Митровић. Он је у 18. минуту био прецизан из пенала након што су одличну акцију Срби организовали по лијевој страни.

Лукић је додао до Тадића, а он избацио Родића. Лијеви бек је побјегао клупском саиграчу Стојковићу који га је оборио и судија Роки је показао на бијелу тачку, а Митровић је био сигуран.

Питање побједника Митровић рјешава у 80. минуту.

Акцију је започео Јовичић који је додао десно до Живковића. Везиста Бенфике је у казненом простору тражио Сергеја Милинковића-Савића који је сјајно пропустио лопту до усамљеног Митровића, а њему није било тешко да опет затресе мрежу Црногораца - 0:2