Dinamo ubjedljivo savladao Partizan u Kijevu

Fudbaleri Partizana poraženi su 4:1 (3:1) od Dinama na gostovanju u Kijevu, u posljednjem meču grupne faze Lige Evrope.

Iako to rezultat ne pokazuje, crno-bijeli su odigrali solidno u Ukrajini, kontrolisali tok meča tokom većeg dijela susreta, ali su "jeftino" primili golove u prvom poluvremenu.

Dinamo je iz četiri udarca postigao tri pogotka u prvih 45 minuta, dva poslije očajne reakcije štoper srpskog šampiona koji su bukvalno zaboravljali napadače Dinama.

Partizan je ovim porazom osvojio drugo mjesto u Grupi B pa će dobiti uslovno "težeg" rivala u šesnaestini finala takmičenja. Za poznati potencijalni rivali su CSKA, Atletiko, Lajpcig i Sporting od ekipa koje su došle iz Lige šampiona, te Viljareal, Braga, Milan, Atalanta, Lokomotiva, Arsenal, Salcburg i Lacio iz LE.

Žrijeb parova šesnaestine finala Lige Evrope je u ponjedeljak od 13 časova u sjedištu UEFA u Nionu (Švajcarske). Utakmice su na programu 15. i 22. februara 2018.

Partizan u prvoj utakmici neće moći da računa na zadnjeg veznog Evertona Luiza i lijevog beka Nemanju Miletića, jer su zaradili suspenzije zbog žutih kartona u Kijevu.