Sudije unakazile Srbiju – Šaćiri srušio Orlove u 90. minutu!

Sudije unakazile Srbiju – Šaćiri srušio Orlove u 90. minutu! 22.06.2018 22:19 | B92

Reprezentacija Srbije poražena je od Švajcarske u meču drugog kola grupe E na Svetskom prvenstvu u Rusiji – 2:1 (0:1)!

'Orlovi' su sjajno počeli i vodili su već od petog minuta pogotkom Aleksandra Mitrovića, da bi se tim rezultatom otišlo i na odmor, ali se sve, nažalost i može se reći nezasuženo, promjenilo u drugih 45 minuta.

Najprije je Granit Džaka fenomenalnim udarcem sa gotovo oko 25 metara donio izjednačenje 'Sajdžijama' u 52. minutu, a konačan rezultat susreta postavio je Džerdan Šaćiri u 90.

Ipak, moraju se istaći i dve katastrofalne odluke glavnog arbitara Feliksa Briha, odnosno njegovih pomoćnika, baš u drugom dijelu igre.

Prije svega ona u 66. minutu kada nije svirao čist penal nad Mitrovićem, koga su poslije centaršuta Dušana Tadića obijema rukama držali i Stefan Lihtštajner i Fabijan Šar, ali je Nijemac odlučio da svira faul u napadu!

Ona druga nije bila kobna, iako je vrlo lako mogla jer nije sviran očigledan ofsajd Mariju Gavranoviću, poslije proigravanja Brila Embola na ivici kaznenog, ali je Vladimir Stojković i tada maestralno reagovao.

Međutim, velika želja da postignemo još jedan pogodak i već iz Kalinjingrada Srbija obezbijedi prolaz u osminu finala koštao je Srbiju poraza. Srbija je ostavila previše prostora, čitava polovina bila je prazna, Duško Tošić nije uspio da sustigne Šaćirija – što ovaj rutinski kažnjava za veliko slavlje Švajcaraca i očaj na licima srpskih momaka.

© Glas Srpske 2012 ISSN 2303-7385 | Impresum | Marketing | Kontakt | Latinica | Ćirilica