Судије унаказиле Србију – Шаћири срушио Орлове у 90. минуту!

Судије унаказиле Србију – Шаћири срушио Орлове у 90. минуту! 22.06.2018 22:19 | B92

Репрезентација Србије поражена је од Швајцарске у мечу другог кола групе Е на Светском првенству у Русији – 2:1 (0:1)!

'Орлови' су сјајно почели и водили су већ од петог минута поготком Александра Митровића, да би се тим резултатом отишло и на одмор, али се све, нажалост и може се рећи незасужено, промјенило у других 45 минута.

Најприје је Гранит Џака феноменалним ударцем са готово око 25 метара донио изједначење 'Сајџијама' у 52. минуту, а коначан резултат сусрета поставио је Џердан Шаћири у 90.

Ипак, морају се истаћи и две катастрофалне одлуке главног арбитара Феликса Бриха, односно његових помоћника, баш у другом дијелу игре.

Прије свега она у 66. минуту када није свирао чист пенал над Митровићем, кога су послије центаршута Душана Тадића обијема рукама држали и Стефан Лихтштајнер и Фабијан Шар, али је Нијемац одлучио да свира фаул у нападу!

Она друга није била кобна, иако је врло лако могла јер није свиран очигледан офсајд Марију Гаврановићу, послије проигравања Брила Ембола на ивици казненог, али је Владимир Стојковић и тада маестрално реаговао.

Међутим, велика жеља да постигнемо још један погодак и већ из Калињинграда Србија обезбиједи пролаз у осмину финала коштао је Србију пораза. Србија је оставила превише простора, читава половина била је празна, Душко Тошић није успио да сустигне Шаћирија – што овај рутински кажњава за велико славље Швајцараца и очај на лицима српских момака.

© Глас Српске 2012 ISSN 2303-7385 | Импресум | Маркетинг | Контакт | Латиница | Ћирилица