Субашић надмашио Шмајхела – Хрватска у четвртфиналу

Субашић надмашио Шмајхела – Хрватска у четвртфиналу 02.07.2018 00:10 | B92

Фудбалери Хрватске пласирали су се у четвртфинале Светског првенства победом над Данском на пенале 3:2, након 1:1 током 120 минута игре!

Јуак Хрватске био је голман Данијел Субашић који је одбранио три једанаестерца у пенал серији, надмашивши колегу с друге стране Каспера Шамајхела који је зауставио два ударца “ватрених”.

Меч у Нижњем Новгороду је почео на спектакуларан начин, Данска је повела већ у првом минуту голом Матијаса Јоргенсена, али је већ у четвртом минуту поравнао Марио Манџукић.

Многи су након бурног старта очекивали да се меч настави у истом току, али услиједила је једна права 'успаванка'. Обије екипе су играле веома резервисано, без узимања икаквог ризика и тек по неког напада када су “баш морали”. Било је пар полу-прилика, али ниједна озбиљнија.

Безидејно додавање и тек по нека полу-контра трајали су до 116. минута меча, када је Јоргенсен направио пенал. Лопту је на бијелу тачку ставио најбољи хрватски фудбалер Лука Модрић, али је син легендарног голмана Питера Шмајхела Каспер то мајсторски одбранио.

Услиједили су пенали гдје су оба тима била неуспјешна у првој серији, голмани су зауставили шутеве Ериксена и Бадеља, потом су сигурни са бијеле тачке били Кјер, Краматић, Крон-Дели и Модрић, а онда су Субашић и Шмајхел забиљежили нове одбране Шенеу и Пиварићу.

Међутим, Субашић зауставља и покушај Николаја Јоргенсена фантастичном интервенцијом, а тачку на меч ставља Иван Ракитић за 3:2 у пенал серији, који у неку руку спасава Луку Модрића и доноси тријумф својој репрезентацији.

Фудбалери Данске нису много показали на овом мечу, а остаје жал за испадањем Каспера Шмајхела, који се истакао као најбољи голман Мундијала до сада. На жалост, ту титулу неће моћи да добије, али једно је сигурно – он је свјетска класа.

Хрватске ће у четвртфиналу играти против домаћина Мундијала Русије, која је избацила Шпанију такође послије извођења једанаестераца, а меч је на програму 7. јула од 20 часова.

© Глас Српске 2012 ISSN 2303-7385 | Импресум | Маркетинг | Контакт | Латиница | Ћирилица