Ракитић са бијеле тачке одвео Хрватску у полуфинале Свјетског првенства

Ракитић са бијеле тачке одвео Хрватску у полуфинале Свјетског првенства 07.07.2018 23:09 | B92

Фудбалери Хрватске пласирали су се у полуфинале Свјетског првенства! Голом Ивана Ракитића савладали су Русију 4:3 на пенале, након 2:2 послије 120 минута фудбала у Сочију!

Русија је повела на Фишту сјајним голом Черишева у 31. минуту, али Хрватска поравнава већ у 40. преко Крамарића. Услиједила је жестока борба између два казнена простора уз повремене претње, да би пола сата прије краја статива спасила Русију, Перишић није имао среће.

Није било голова до истека 90. минута, па су услиједили продужеци, а тамо Хрватска преокреће голом Виде главом послије корнера у 101. минуту. Међутим, пет минута прије краја продужетка Руси успевају да изједначе, Фернандес такође главом тресе мрежу за пенале.

Услиједио је "рулет" једанаестераца, а отвара га Субашић одбраном на шут Смолова. Брозовић доноси предност Хрватској, након чега погађа Дзагојев, да би Акинфејев одбранип шут Ковачића за нови егал.

Међутим, јунак Русије из продужетака Фернандез промашује цео гол, а Модрић уз доста среће од стативу доноси Хрватској 2:1. Услиједили су погоци Игнашевића, Виде и Кузјајева за 3:3, па је одлука била на Акијфејеву и Ракитићу.

Везиста Барселоне као да је шутирао пенал на празан гол испред згреде, рутински вара голмана ЦСКА и одводи Хрватску у полуфинале на Енглеску!

У другом полуфиналу састају се Француска и Белгија.

© Глас Српске 2012 ISSN 2303-7385 | Импресум | Маркетинг | Контакт | Латиница | Ћирилица