Мексико славио, Јужна Кореја иде кући

Мексико славио, Јужна Кореја иде кући 23.06.2018 22:02 | nezavisne.com

Ово је друга побједа сјеверноамеричке репрезентације на Мундијалу у Русији.

У 27. минуту Јужнокореанац Хјун Со Јанг био је неопрезан када је уклизао да би спријечио центаршут Мексиканаца, играо је руком и српски судија Милорад Мажић није имао дилему, а није било потребе да се консултује ВАР.

Вела је био сигуран и Мексико је повео 1:0 послије пенала.

Ћићарито је у 66. минути истрчао контру по лијевој страни. Добио је лопту на ивици казненог простора, добро избацио дриблингом једног играча Кореје и лагано матирао Чоа гол и 2:0.

У 93. минуту Јужна Кореја је смањила на 2:1. Сон је био стријелац почасног гола за азијског представника.

Овим поразом Кореја је изгубила било какве шансе за осмину финала СП, те након што одигра преосталу утакмицу са Њемачком, може да пакује кофере за Сеул.

Након побједе у првом колу групе Ф против Њемачке, Мексиканци су увјерљиви били и данас у Ростову те другом побједом у групи дошли до шестог бода и првог мјеста у групи.

Вечерас се у истој групи састају Њемачка и Шведска од 20 сати.

© Глас Српске 2012 ISSN 2303-7385 | Импресум | Маркетинг | Контакт | Латиница | Ћирилица