Мегвајер и Деле Али одвели Енглеску у полуфинале

Мегвајер и Деле Али одвели Енглеску у полуфинале 07.07.2018 20:11 | nezavisne.com

Фудбалери Енглеске пласирали су се у полуфинале Мундијала у Русији побједом на Шведском резултатом 2:0.

“Три лава” су до предности дошла у 30. минуту након првог корнера на утакмици. Јанг је убацио у казнени Шведске а одлично је скочио играч Лестера Мегвајер и савладао Олсена, који је до тада дјеловао веома сигурно на свом голу. Ипак сада је био немоћан.

Након тога Енглези контролисали меч, а на истеку полувремена имали су сјајну шансу да дуплирају предност. Стерлинг се сјајно убацио, избјегао офсајд замку и истрчао сам испред Робина Олсена. Пробао је да га предрибла, Олсен је закачио руком ту лопту, а Стерлинга у наставку акције блокира Гранквист уклизавањем.

На старту другог дијела Швеђани су кренули боље. Након центаршута Егдала у 47. минуту сјајно је скочио Берг. Као побједник је на крају изашао голман Енглеске Пикфорд који је сјајно одбранио ударац и спријечио изједначење.

Притисак Шведске је трајао десетак минута, али до гола нису могли.

Када се Енглеска ослободила почела је да пријети а у 59. минуту Деле Али повећава предност своје репрезентације. Трипије је послао лопту Лингарду а овај је убацује на главу Деле Алију који тресе мрежу главом за 2:0.

Три минута касније нова маестрална одбрана Пикфорда. Шведска је могла да се врати у игру преко. У веома изгледној шанси био је Клаесон којем је Берг петом оставио лопту испред голмана Евертона, шутирао је, али Енглез поново излази као побједник. Одбила се лопта опет Класону али је већ тада одбрана Енглеске консолидована и прилика је пропуштена.

У 72. минуту Берг се нашао у новој шанси. Примио је лопту на 6-7 метара, направио мало простора и шутирао, али Пикфорд поново брани. Само корнер за Шведску, након којег су направили фаул у нападу.

Могли су Енглези да ставе тачку на “и” у 78. минуту. Трипије је прошао десно, центрирао је оштро у петерац гдје је био Стерлинг. Испред њега је лопту избацио Крафт и највјероватније спречио 3:0 за Енглеску.

Било је то све на овом мечу, тако да ће Енглези у полуфиналу чекати бољег из меча Русија - Хрватска.

© Глас Српске 2012 ISSN 2303-7385 | Импресум | Маркетинг | Контакт | Латиница | Ћирилица