Mеч Данске и Француске први без голова, Перуанци преко “кенгура” до бодова

Mеч Данске и Француске први без голова, Перуанци преко “кенгура” до бодова 26.06.2018 18:07 | nezavisne.com

У дербију трећег кола Групе Ц на московском Лужњикију Данска и Француска ремизирали су резултатом 0:0, док је у истој групи Перу био бољи од Аустралије 2:0.

“Триколори” су са двије побједе против Аустралије и Перуа већ раније обезбиједили осмину финала, док је Скандинавцима био потребан бод за нокаут фазу.

У прилично досадној утакмици без много узбуђења објема екипама одговарао је реми тако да није било претјеране жеље за постизањем погодака.

Ово је уједно и једини меч досад на Мундијалу у Русији који је завшио без погодака.

Деведесет минута московске успаванке додатно је умирио резултат из Сочија.

На стадиону олимпијском ”Фишт” Перу је дошао до прве побједе на Мундијалу у Русији. Након пораза од Данске и Француске јужноамериканци били су бољи од “сокероса”.

За вођство Перуа први гол постигао је Андре Кариљо у 18. минуту, док је Паоло Гуереро у 50. минуту додатно бацио Аустралце у понор постигавши други гол.

До краја меча “кенгури” нису имали шнаге да се врате и у утакмицу и било шта промијене, те завршавају на посљедњем мјесту у групи.

Поредак и бодови:

1.Француска 7,

2. Данска 5,

3. Перу 3,

4. Аустралија 1.

Француска и Данска у осмини финала чекају тимове из групе Д чији расплет почиње вечерас од 20 сати дуелима Исланд-Хрватска и Аргентина-Нигерија.

© Глас Српске 2012 ISSN 2303-7385 | Импресум | Маркетинг | Контакт | Латиница | Ћирилица