Мбапе избацио Аргентину и одвео Французе у четвртфинале

Мбапе избацио Аргентину и одвео Французе у четвртфинале 30.06.2018 19:21 | Танјуг

Казањ - Француска фудбалска репрезентација победила је Аргентину 4:3 (1:1) и прва изборила пласман у четвртфинале Мундијала у Русији.

У дербију осмине финала, Французи су у Казању у сјајном мечу, пуном преокрета, елиминисали Аргентину на челу са Лионелом Месијем иако су на старту другог дијела имали заостатак 2:1.

Творац тријумфа био је Килијан Мбапе, стрелац два гола у 64. и 68 када је преломио утакмицу, уз Бенжамина Павара који је у 57. минуту ударцем из даљине донио 2:2.

Претходно, Француска је повела голом Антоана Гризмана у 13. минуту (оборен Мбапе послије спринта од 60 метара), а "гаучоси" на кратко имали предност преко Анхела Ди Марије у 41. и Габријела Меркада у 48.

На крају је Серхио Агуеро у финишу само ублажио пораз Аргентине.

Екипа Дидијеа Дешана у четвртфиналу чека бољег из дуела Уругвај - Португалија који се игра вечерас од 20 сати.

© Глас Српске 2012 ISSN 2303-7385 | Импресум | Маркетинг | Контакт | Латиница | Ћирилица