Мбапе историјским голом одвео Француску у осминуфинала СП

Мбапе историјским голом одвео Француску у осминуфинала СП 21.06.2018 22:51 | B92

Репрезентација Француске пласирала се у друго коло Свјетског првенства у Русији након што су данас у оквиру групе Ц савладали Перу са 1:0.

Французи су тешким тријумфом против Аустралије већ трасирали себи пут ка другом кругу такмичења.

Аустралија и Данска су потом у другом колу одиграле неријешено 1:1, па је  Француска побједом над Перуанцима избила на прво мјесто и обезбиједила пласман даље. Са друге стране овај пораз од Француске за Перу највјероватније значи и пут кући.

Гол за побједу и пласман даље постигао је Мбапе у 35. минуту. Он је тако ушао у историју јер је са 19 година и 6 мјесеци постао најмлађи Француз који је постигао погодак на Свјетском првенству.

Перуанци су кренули оптимистично напријед у првих пет, шест минута и чинило се да се неће олако повући.

Њихови ривали су покушавали дугим лоптама да пронађу своје играче из напада и то није пролазило, а поред оних бржих као што је Килијан Мбапе, брзо су се “стварала” по двојица фудбалера Перуа.

Индивидуални квалитет играча Француске је врло брзо дошао до изражаја, па су од осмог до двадесетог минута имали добар период игре у нападу. Први је до гола могао Гризман у 11. минуту када му се лопта од ноге противника одбила у казненом простору и на срећу Перуанаца играч Атлетико Мадрида је промашио.

Само минут касније шут је са дистанце опробао Пол Погба, а у 15. минуту Варана су после корнера центиметри делили од поготка.

Французи су потом пријетили из контри, потпуно су се разиграли Погба и Гризман и Перу је до паузе могао да капитулира и у 43. минуту послије шута Ернандеса, али је остало 1:0.

Агресивно је кренула Француска у првих неколико напада у наставку. Видјела се жеља да дају други гол и практично дотуку ривала, али је та жеља прекратко трајала.

Умјесто тога, Акино у 50. минуту добија повратну и десном спољном погађа мјесто гдје се спајају пречка и статива.

Тај покушај није био “окидач за буђење” Французима па је Перу у првих 15 минута наставка био бољи, а до истека 70. минута имао тоталну иницијативу на терену.

Та иницијатива се међутим завршавала опасним шансама из казненог простора, већ углавном Кариљовим ударцима с дистанце.

Потпуну иницијативу Перуанци нису до краја успјели да претворе у гол, али ни Французи на другој страни нису успијевали да то искористе и дају гол из контре.

Посљедњи меч групне фазе Перу игра против Аустралије, а Француска против Данске 26. јуна.

© Глас Српске 2012 ISSN 2303-7385 | Импресум | Маркетинг | Контакт | Латиница | Ћирилица