Крстајић је као играч побјеђивао Швајцарску

Крстајић је као играч побјеђивао Швајцарску 22.06.2018 14:14 | Агенције

Садашњи селектор Србије Младен Крстајић је прије 17 година био актер утакмице коју је Југославија играла против Швајцарске. И дао је гол за побједу.

Квалификације за Свјетско првенство у Јапану и Јужној Кореји сви су жељели да што прије забораве јер је Југославија предвођена Дејаном Савићевићем са клупе, завршила трећа иза Русије и Словеније.

У квалификационој групи су били још Фарска Острва, Луксембург и били су Швајцарци против којих Србија у петак од 20 часова игра једну од најбитнијих утакмица у посљедњих 10, 15, а можда и више година.

Послије мартовског дуела те 2001. Швајцарска је Југославији “штрпнула” бод голом Шапуизе у 84. минуту за 1:1. Други меч квалификација са истим противником играли су првог септембра 2001. године.

Хакан Јакин у 24. минуту доводи Швајцарску у вођство лијепом акцијом по лијевој страни, а Саво Милошевић 12 минута касније поравнава у контри на 1:1.

На одлучујући гол чекало се до 74. минута када Младен Крстајић неометан скаче и прецизан центаршут Љубинка Друловића смјешта у мрежу противника за преокрет и побједу.

Нажалост, те квалификације су одлучене ремијем са Словенијом четири дана након тог меча са Швајцарцима. Седамнаест година касније, улог је већи, а сви у стручном штабу Србије се надају и вјерују да би и епилог могао да буде исти – побједа Србије.

© Глас Српске 2012 ISSN 2303-7385 | Импресум | Маркетинг | Контакт | Латиница | Ћирилица