Kolumbija izbacila Senegal, Poljskoj prva pobjeda

Kolumbija izbacila Senegal, Poljskoj prva pobjeda 28.06.2018 19:45 | nezavisne.com

Kolumbija je pobijedila Senegal 1:0 u trećem kolu grupe H na Svjetskom prvenstvu u Rusiji, dok je Poljska bila bolja od Japana istim rezultatom.

To znači da iz grupe H u nokaut fazu prolaze Kolumbija i Japan, dok Senegal i Poljska ispadaju sa takmičenja.

S obzirom da je Japan izgubio od Poljske 1:0, Japan i Senegal imaju po četiri boda i gol razliku 4:4, a budući da im je međusobni susret završio 2:2, Japanci su prošli zbog manjeg broja žutih kartona (4:6).

Na "Kosmos areni" u Samari Kolumbijci su poveli u 74. minutu, a strijelac je bio Džeri Mina. Nadskočio je obranu Senegala unutar peterca kako bi ispratio udarac iz ugla i odlično pospremio loptu glavom u desnu stranu gola Ndijaea.

U drugoj utakmici ove grupe u Volgogradu Poljake je do prednosti doveo Bednarek u 60. minutu meča, Kurzava je iz slobodnog udarca poslao loptu u šesnaesterac, Bednarek ju je primio  i pospremio ju unutar desne stative japanskog golmana.

Ovo je Poljskoj prva pobjeda na Mundijalu u Rusiji kojom je došla do prvih bodova.