Колумбија избацила Сенегал, Пољској прва побједа

Колумбија избацила Сенегал, Пољској прва побједа 28.06.2018 19:45 | nezavisne.com

Колумбија је побиједила Сенегал 1:0 у трећем колу групе Х на Свјетском првенству у Русији, док је Пољска била боља од Јапана истим резултатом.

То значи да из групе Х у нокаут фазу пролазе Колумбија и Јапан, док Сенегал и Пољска испадају са такмичења.

С обзиром да је Јапан изгубио од Пољске 1:0, Јапан и Сенегал имају по четири бода и гол разлику 4:4, а будући да им је међусобни сусрет завршио 2:2, Јапанци су прошли због мањег броја жутих картона (4:6).

На "Космос арени" у Самари Колумбијци су повели у 74. минуту, а стријелац је био Џери Мина. Надскочио је обрану Сенегала унутар петерца како би испратио ударац из угла и одлично поспремио лопту главом у десну страну гола Ндијаеа.

У другој утакмици ове групе у Волгограду Пољаке је до предности довео Беднарек у 60. минуту меча, Курзава је из слободног ударца послао лопту у шеснаестерац, Беднарек ју је примио  и поспремио ју унутар десне стативе јапанског голмана.

Ово је Пољској прва побједа на Мундијалу у Русији којом је дошла до првих бодова.