Европски првак на Уругвај, Шпанија на домаћина Мундијала

Европски првак на Уругвај, Шпанија на домаћина Мундијала 25.06.2018 23:01 | nezavisne.com

Португал и Иран ремизирали су у посљедњем колу групе Б групе Свјетског првенства у Русији резултатом 1:1, док је Шпанија такође одиграла неријешено против Марока у Калињинграду резултатом 2:2.

То значи да ће се у осмини финала састати Португал и Уругвај те Шпанија и домаћин Мундијала Русија.

На “Мордовија арени” у Саранску европски прваци повели су голом Рикарда Кварешеме.

У 45. минуту Кварешма је примио лопту на ивици шеснаестерца, сјајно шутирао десном ногом у рашље иранског голмана за одлазак на одмор са минималном предношћу за тим Фернанда Сантош.

У 51. минуту након ВАР асистенције парагвајски судија Енрике Касерес судија досудио је једанаестерац за Португал, а Хаџисафи добија жути картон након прегледавања снимка због старта над Роналдом.

Био је то деветнаести досуђени пенал на овом Мундијалу чиме је оборен рекорд свих досадашњих Свјетских првенстава.

Роналдо није погодио са бијеле тачке. Шут у десну страну португалске звијезде сјајно је одбранио ирански голман Алиреза Беираванд.

Занимљиво, Роналдо је управо Ирану постигао свој први гол на свјетским првенствима, а то се десило у Њемачкој 2006. године у утакмици у којој је Португал славио 2:0.

У 92. минуту до изједначења из пенала стигао је Иран.

© Глас Српске 2012 ISSN 2303-7385 | Импресум | Маркетинг | Контакт | Латиница | Ћирилица