Бранилац свјетске титуле испао у групи

Бранилац свјетске титуле испао у групи 27.06.2018 18:58 | B92

Фудбалери Јужне Кореје направили су сензацију и побједили 2:0 (0:0) актуелног шампиона свијета Њемачку, те је избацили са Мундијала у Русији.

Доживјели смо прву сензацију на овом првенству јер су Корејци невјероватном партијом побједили Нијемце и послали их кући.

С обзиром да је Шведска побједила Мексико са 3:0, Нијемцима је била потребна било каква побједа против Јужне Кореје, објективно најгоре репрезентације у тој групи.

Нијемци су цио меч изгледали безидејно, блиједо, и као да нису показивали жељу да дођу до гола и зато су и кажњени – и то са два гола, оба у надокнади меча.

Прво је гол постигао Ким у 93. минуту, да би судбину “Панцера” запечатио Сон голом у 96. минуту, када је због грешке кажњен Мануел Нојер и самим тим постављем коначан резултат утакмице – 2:0 за Јужну Кореју!

Њемачка је тако посљедња у групи Ф, иза чак и Корејаца, а прво мјесто заузела је Шведска, док су Мексиканци други.

То значи да актуелни свјетски шампион на првом слиједећем Мундијалу иде кући четврти од укупно пет пута послије групне фазе, тако да се проклетсво освајања титуле Свјетског првенства наставило и у Русији.

© Глас Српске 2012 ISSN 2303-7385 | Импресум | Маркетинг | Контакт | Латиница | Ћирилица