Rekorderi po nominacijama za Izbor sportiste: Karadža deset puta na listi

Rekorderi po nominacijama za Izbor sportiste: Karadža deset puta na listi 14.12.2017 16:01 | Glas Srpske

Banjaluka - U istoriji koju „Glas“ piše duže od šest decenija svakako ima i onih čija su imena obilježila dosadašnje akcije Izbora najboljih sportista.

Kada bi se gledalo koliko se ko puta našao u odabranom društvu, sjajni rukometaš banjalučkog Borca Jerolim Karadža bio bi na prvom mjestu, jer je među najboljima bio deset puta.

Iza njega su neprikosnovena košarkašica Mladog Krajišnika i reprezentacije Jugoslavije Slađana Golić, koja je devet puta bila na listi, dok su šahista banjalučkog „Nikice Pavlića“ Enver Bukić te rukometaš Borca i osvajač zlatne olimpijske medalje iz Minhena 1972. godine Milorad Karalić po osam puta bili među odabranima.

Ako se pogledaju samo izbori najboljih sportista Republike Srpske, na prvo mjesto se probio džudista Leotara Mitar Mrdić, koji se devet puta našao u odabranom društvu. Po šest puta bili su kik-bokser Draženko Ninić (šest godina uzastopno) i članovi Kajak-kanu kluba Vrbas iz Banjaluke Goran Pašić i Darko Savić.

Vukovići dva puta zajedno

Dva puta zajedno na listi Izbora deset najboljih sportista u organizaciji našeg lista našli su se košarkaški bračni par Sanda i Dragan Vuković.

Prvo njihovo zajedničko pojavljivanje bilo je 1991. godine, kada je Dragan zauzeo četvrto, a Sanda deveto mjesto. Dvije godine kasnije ovaj uspješni košarkaški par ponovo je izborio plasman među prvih deset najboljih. Na tron se popela Sanda, dok je njen muž, član Borca 20 godina i kapiten jednu deceniju, zauzeo šestu poziciju.

Lista najboljih

Bosanska Krajina

1955. Mirko Petričević, gimnastika

1956. Pero Popović, motociklizam

1957. Miroslav Nikić, gimnastika

1958. Jerolim Karadža, rukomet

1959. Jerolim Karadža, rukomet

1960. Jerolim Karadža, rukomet

1961. Jerolim Karadža, rukomet

1962. Enver Bukić, šah

1963. Zlatko Esapović, atletika

1964. Tanasije Kuvalja, biciklizam

1965. Ishak Salama, kajak

1966. Viktor Kupljenik, padobranstvo

1967. Enver Bukić, šah

1968. Jerolim Karadža, rukomet

1969. Milorad Karalić, rukomet

1970. Abas Arslanagić, rukomet

1971. Zlatan Ibrahimbegović, kajak

1972. Nebojša Popović, rukomet

1973. Marijan Beneš, boks

1974. Milan Vukić, šah

1975. Zdravko Rađenović, rukomet

1976. Abid Kovačević, fudbal

1977. Zdravko Rađenović, rukomet

1978. Dragomir Vujković, boks

1979. Bilko Kačar, atletika

1980. Mersada Bećirspahić, košarka

1981. Jovica Elezović, rukomet

1982. Ermin Velić, rukomet

1983. Anton Josipović, boks

1984. Anton Josipović, boks

1985. Zlatan Arnautović, rukomet

1986. Zlatko Saračević, rukomet

1987. Iztok Puc, rukomet

1988. Slađana Golić, košarka

1989. Kemal Arnautović, kajak

1990. Draško Božić, sportsko pilotiranje

1991. Goran Stupar, rukomet

Republika Srpska

1992. Miroljub Kremenović, karate

1993. Sanda Vuković, košarka

1994. Dragiša Vuletić, karate

1995. Vanja Mandić, sambo

1996. Miloš Plećaš, kik-boks

1997. Siniša Gatarić, karate

1998. Zoran Kukić, košarka

1999. Slađana Golić, košarka

2000. Dalibor Blagojević, karate

2001. Boris Jeličić, karate

2002. Draženko Ninić, kik-boks

2003. Draženko Ninić, kik-boks

2004. Đorđe Paštar, kuglanje

2005. Goran Pašić, kanu

2006. Lusija Kimani, atletika

2007. Dijana Vasić, odbojka

2008. Mitar Mrdić, džudo

2009. Nemanja Bilbija, fudbal

2010. Dragica Drapić, karate

2011. Mladen Ploskić, karate

2012. Ivana Ninković, plivanje

2013. Filip Adamović, košarka

2014. Nemanja Gordić, košarka

2015. Nataša Vidović, karate

2016. Mihajlo Čeprkalo, plivanje



© Glas Srpske 2012 ISSN 2303-7385 | Impresum | Marketing | Kontakt | Latinica | Ćirilica