Лига нација: Србија на Црну Гору, Хрватима група смрти, БиХ на Аутрију

Лига нација: Србија на Црну Гору, Хрватима група смрти, БиХ на Аутрију 24.01.2018 19:13 | Б92

Репрезентација Србије играће у Лиги нација са селекцијама Црне Горе, Литваније и Румуније, одлучено је жребом у Лозани.

Србија је смејштена у Групу четири Лиге три.

У преосталим групама Ц лиге нација играће Шкотска, Албанија и Израел (1), Мађарска, Грчка, Финска, Естонија (2) и Словенија, Норвешка, Бугарска, Кипар (3).

Побједници група избориће пласман у Б Лигу, док ће посљедњепласирани испасти у Д Лигу нација.

У најјачој лиги А, Хрватска ће играти против селекције Шпаније и Енглеске.

У Б Лиги нација састаће се Словачка, Украјина и Чешка у првој, Русија, Шведска, Турска у другој, Аустрија, Босна и Херцеговина и Сјеверна Ирска у трећој и Велс, Република Ирска и Данска у четврој групи.

У Д Лиги Нација састаће се Грузија, Летонија, Казахстан, Андора у првој, Белорусија, Луксембург, Молдавија, Сан Марино у другој, Азербејџан, Фарска Острва, Малта, Косово у трећој и Македонија, Јерменија, Лихтенштајн и Гибралтар у четвртој групи.

Селекције ће бити подијељене у једну групу од три и три групе са по четири тима, а побједници група избориће пласман у Б Лигу, док ће посљедњепласирани испасти у Д Лигу нација.

Завршни турнир, Фајнал фор УЕФА Лиге нација биће на програму од 5 до 9. јуна 2019. године.

Побједник овог такмичења директно ће се пласирати на Европско првенство 2020. године.

ЛИГА А:
Група 1, Њемачка, Француска, Холандија
Група 2: Белгија, Швајцарска, Исланд
Група 3: Португал, Италија, Пољска
Група 4: Хрватска, Енглеска, Шпанија

ЛИГА Б:
Група 1:Чешка Република, Украјина, Словачка
Група 2: Турска, Шведска, Русија
Група 3: Сјеверна Ирска, Босна и Херцеговина, Аустрија
Група 4: Данска, Република Ирска, Велс

ЛИГА Ц:

Група 1: Израел, Албанија, Шкотска

Група 2: Естонија, Финска, Грчка, Мађарска

Група 3: Кипар, Бугарска, Норвешка, Словенија

Група 4: Литванија, Црна Гора, Србија, Румунија

ЛИГА Д:
Група 1: Андора, Казахстан, Летонија, Грузија
Група 2: Сан Марино, Молдавија, Луксембург, Белорусија
Група 3: Косово, Малта, Фарска острва, Азербејџан
Група 4: Гибралтар, Лихтенштајн, Јерменија, Македонија



© Глас Српске 2012 ISSN 2303-7385 | Импресум | Маркетинг | Контакт | Латиница | Ћирилица