Додик: Савез за промјене предложио формирање обавјештајне службе у ОС БиХ

Срна
Додик: Савез за промјене предложио формирање обавјештајне службе у ОС БиХ

Бањалука - Предсједник Републике Српске Милорад Додик изјавио је данас да је СДС губитник чији се однос према Српској наставља на најгори начин, јер кадрови Савеза за промјене предлажу да у оквиру Оружаних снага /ОС/ БиХ буде формирана обавјештајна служба која би се бавила праћењем цивила.

"То је недопустиво, а овако нешто је предложио парламентарни војни повјереник. То су ствари које нису потребне Републици Српској и немогуће је дозволити да се овако понашају, јер је за безбједност Српске одговорна њена власт", рекао је новинарима Додик у Залужанима код Бањалуке.


Он је истакао да увођење нове надлежности у Оружане снаге БиХ представља директно угрожавање безбједности Републике Српске.

"Република Српска нема ништа од безбједносних структура на нивоу БиХ. Обавјештајна служба БиХ је искључиво у функцији лидера СДА Бакира Изетбеговића", додао је Додик.

Он тврди да СДС наставља са политиком криминализације друштва за коју никада није имала доказа.

"О овоме говоре лица блиска људима који су били дио организованог криминала. Ако кадрови СДС-а, који су власт на нивоу БиХ - Мирко Шаровић, Драган Мектић и други причају о поштењу, онда је јадно поштење на овим просторима", каже Додик.

Он је рекао да види да СДС наставља са истим односом према политичким темама, као и прије локалних избора.

"Морају да разумију да нису изгубили локалне изборе јер су били лоша опозиција у Српској него и што су лоша власт на нивоу БиХ", закључио је Додик.  

Формирање Народне скупштине значајан историјски догађај

 Предсједник Републике Српске Милорад Додик изјавио је данас да је формирање Народе скупштине Републике Српске био значајан историјски догађај.
"Људи тог времена имали су визију и идеју да у процесу распада бивше Југославије буде одбрањен српски народ од могућих злочина", рекао је новинарима Додик у Залужанима код Бањалуке и подсјетио да је Република Српска формирана прије ратних сукоба у БиХ.

Он је истакао да Република Српска значи политичку одбрану српског народа у БиХ.

"Народна скупштина је један од најважнији органа, њен дигнитет и значај морамо јачати. Поносан сам што ћемо сутра славити дан посвећен Народној скупштини Републике Српске", нагласио је Додик.

Он је поновио да је у Приједлогу закона о Дану Републике Српске прописано да 9. јануар остаје Дан Републике.

"Дан Републике је веома важан и не може бити мијењан, јер је Српска тада настала. Све чињенице говоре да је 9. јануара 1992. године проглашена Република Српска, а да је 1991. године формирана Српска Република БиХ у чему сам учествовао", каже Додик.

Народна скупштина Републике Српске сутра ће у Бањалуци пригодним свечаностима обиљежити 25 година постојања и рада.

Одлука о оснивању Скупштине српског народа у БиХ донесена је 24. октобра 1991.  

Спровођење одлуке "Сејдић-Финци" наметнула међународна заједница

Предсједник Републике Српске Милорад Додик изјавио је данас да је спровођење одлуке "Сејдић-Финци" наметнула међународна заједница да би Српска промијенила начин избора члана Предсједништва БиХ.
"Био је приједлог да чланови Предсједништва БиХ буду бирани у парламенту БиХ, односно да нашег члана бирају посланици Бошњаци и Хрвати, што је недопустиво", рекао је Додик новинарима у Залужанима код Бањалуке.

Он је поновио да Република Српска остаје при ставу да народ на изборима бира члана Предсједништва БиХ из Републике Српске.

"Како ће бирати у Федерацији БиХ, њихов је проблем", додао је Додик и напоменуо да у Републици Српској не могу бити формиране виртуелне изборне јединице.

На питање да ли је бивши лидер СДА Сулејман Тихић својевремено од њега тражио да Кемал Чаушевић остане на функцији директора Управе за индиректно опорезивање БиХ, Додик је рекао да никада није подржавао Чаушевића.

"За све шта је радио Чаушевић, који је био кадар СДА, нека сноси одговорност и ја немам веза са тим", каже Додик.

Чаушевић и још 39 лица ухапшени су 2014. године у полицијској акцији "Пандора" због сумње да су малверзацијама приликом увоза кинеске робе и царињења аутомобила оштетили буџет за више од двије милијарде марака.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана