Članovi Kluba SNSD-a i danas napustili sjednicu

Srna
Članovi Kluba SNSD-a i danas napustili sjednicu

Sarajevo - Članovi Kluba poslanika SNSD-a i danas su napustili sjednicu Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH, nakon što nije podržan njihov zahtjev da u dnevni red bude uvršten prijedlog za razrješenje dužnosti predsjedavajućeg ovog doma Šefika Džaferovića.

Ponavljajući zahtjev, šef Kluba poslanika SNSD-a Staša Košarac ocijenio je da nema potrebe da više obrazlaže ovu inicijativu.

Predstavnički dom BiH nije podržao ni zahtjev poslanika SNSD-a Nikole Špirića da se izvještaj Kolegijuma o nastojanju za postizanje saglasnosti o njegovom zahtjevu koji je iznio na prošloj sjednici o obavljanju rasprave o terorističkom napadu u Zvorniku nađe na dnevnom redu prije izvještaja Savjeta ministara o ovom događaju i aktivnostima koje su potom uslijedile.

"Javnost u BiH očekivala je da Predstavnički dom BiH, barem kada je riječ o borbi protiv terorizma, snažno podrži sve agencije koje se bore protiv ove pojave. Očigledno je da nema spremnosti za to, što pokazuje i način glasanja na prošloj sjednici", ocijenio je Špirić.

On je okvalifikovao kao "bespotrebnu gimnastiku" današnji izvještaj Savjeta ministara o terorističkom napadu na Policijsku stanicu u Zvorniku i akciji "Ruben" koja je potom uslijedila.

"Ovim se dovode u vezu teroristički akt u Zvorniku i akcija MUP-a Republike Srpske. To nisu dnevne akcije, ova opaka bolest neće se pobijediti jednom akcijom, to treba biti permanentna aktivnost", istakao je Špirić.

On smatra da loše poruke o BiH šalje pravljenje predstave od terorističkog napada u Zvorniku i događaja koji su potom uslijedili.

"Potrebno je da parlament da podršku bezuslovnoj borbi protiv terorizma", naglasio je Špirić.

Poslanik Denis Bećirović zatražio je da se u dnevni red uvrsti informacija Ministarstva bezbjednosti o ugrožavanju slobode informisanja i medija u BiH, sa posebnim osvrtom na nedavni napad na ekipu "Fejs TV" u Banjaluci, što Predstavnički dom nije podržao.

"Svjedoci smo učestalog kršenja prava na rad novinara i to, istovremeno, predstavlja kršenje prava na slobodu izražavanja", rekao je Bećirović, tražeći hitno sankcionisanje ovog napada.

Reagujući na Bećirovićev zahtjev, Špirić je rekao da je Banjaluka tog dana, kada je obilježavana tragična smrt 12 beba, dostojanstveno izdržala provokaciju predsjednika Bošnjačkog pokreta za ravnopravnost naroda Sejfudina Tokića, koji je u centru Banjaluke istakao bošnjačku ratnu zastavu sa ljiljanima.

Reagovala je i poslanik SDS-a Aleksandra Pandurević, ističući da kada se srpska zastava pronese Sarajevom, počne rat.

"Za događaj u Banjaluci, ako je bilo nekog incidenta odgovoran je i nadležan MUP Republike Srpske, i to vaši poslanici u Narodnoj skupštini Srpske treba da pokrenu", dodala je Pandurevićeva obraćajući se Bećiroviću.

Poslanik BPS Zaim Backović je u svoje i ime poslanika SDP-a Denisa Bećirovića i Mirsada Mešića tražio stavljanje na dnevni red rezolucije o Srebrenici, ali su oni nakon Džaferovićevog obrazloženja da bi ovo trebalo da bude redovna tačka iduće sjednice Predstavničkog doma, odustali od inicijative.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i Twitter nalogu.

© AD "Glas Srpske" Banja Luka, 2018., ISSN 2303-7385, Sva prava pridržana