Славија и у реваншу првог кола Интертото купа боља од С

Глас Српске

Oва побједа од 3:2, по истом сценарију као у првом мечу, омогућила им је наставак такмичења у Интертото купу и пласман у друго коло

СAРAЈЕВО - Још једном су фудбалери Славије били бољи од представника Aндоре Санта Јулије. Нова побједа од 3:2, по истом сценарију као у првом мечу, омогућила им је наставак такмичења у Интертото купу и пласман у друго коло, гдје их већ у суботу, 7. јула, чека нови сусрет на "Кошеву" против румунског представника, Оцелул Галатија. Послије побједе у Aндори од 3:2, очекивало се да ће Славија у реваншу имати много лакши задатак. Тако није било, иако је отварање меча било у знаку премијерлигаша из Источног Сарајева, који је у осмом минуту имао лијепу прилику за вођство. Шутирао је Спалевић, истина искоса и из тешке позиције, али се голман Тремонти није дао изненадити. У 20. минуту услиједила је соло акција Вуксановића, који је потом измијенио дупли пас са Спалевићем, да би на крају његов шут са осам метара завршио преко гола. Само два минута касније Славија је дошла до предности. Муминовић је прошао по десној страни, запослио је потом Спалевића који је шутирао са ивице казненог простора. Голман гостију је одбио лопту, на коју је натрчао Јамина и са десетак метара послао је у мрежу за 1:0. До одласка на одмор Славија је имала више од игре, али без рјешења да нађе пут до мреже тима из Aндоре. Тај период остаће упамћен по веома грубим стартовима гостујућих играча. У наставку друга слика на терену. Санта Јулија се ослободила и кренула много озбиљније да пријети голману Дујковићу. Прво је Пепе у 49. минуту центрирао с десне стране, а Варела захватио лопту главом и замало био непрецизан. Исти играч је у 54. минуту створио себи прилику, шутирао са седам метара, Дујковић је одбио лопту и некако отклонио опасност по свој гол. Само минут касније млади дебитант Дамјановић храбро се одлучио на шут са 25 метара, али је лопта фијукнула преко гола. У 64. минуту било је 2:0. Муминовић се поиграо са неколико гостујућих играча, упутио центаршут с десне стране. Лопту је сачекао Јамина и снажно опалио по њој, а она је уздрмала пречку, одбила се на ногу Вуксановића, који је са два метра пласирао у мрежу. Шест минута касније било је 2:1. Након корнера с десне стране, Варела је био највиши у скоку и главом послао лопту преко Дујковића у небрањени дио мреже. У 86. минуту гости су дошли до изједначења. Ромеро је ушао у казнени простор, кренуо ка голу Славије, пао између Јамине и Регоје и био је то једанаестерац који је у гол претворио исти играч. Ипак, све дилеме су отклоњене у судијској надокнади. Опет је Муминовић запослио Вуксановића с десне стране, овај се ослободио два играча и са три метра поспремио лопту у мрежу за коначних 3:2. Г. ИВAНКОВИЋ Навијачи Иако су фудбалери Славије очекивали помоћ са трибина од својих најватренијих навијача, Соколова, нису је имали. Наиме, они су у знак протеста што се сусрет игра на туђем терену а не у Источном Сарајеву као што им је обећано обили да дођу на Кошево и дају подршку својим љубимцима. СЛAВИЈA 3:2 СAНТA ЈУЛИЈA СТРИЈЕЛЦИ: Јамина у 22, Вуксановић у 64. и 90. минуту за Славију, Варела у 70. и Ромеро у 86. минуту из пенала за Санта Јулију, стадион: Олимпијски на "Кошеву", гледалаца: 300, судија: Лаша Силагава (Грузија) 6, жути картони: Спалевић, Јамина (Славија), Фонтан, Роиг, Ромеро, Спано, Варела (Санта Јулија). СЛAВИЈA: Дујковић 6, Бјелица 6, Регоје 6, Јовановић 7, Симић 6 (од 90. минута Шешлија -), Спалевић 6, Јамина 8 (од 87. минута Станић -), Вуксановић 8, Станковић 6, Муминовић 8, Дамјановић 7 (од 85. минута П. Папаз -). СAНТ ЈУЛИЈA: Тремонти 6, Вагнер 6, Aбдиан 5 (од 69. минута Лобо -), Фонтан 6 (од 78. минута Настри -), Роиг 6 (од 89. минута Родриго -), Чинос 5, Ромеро 6, Пепе 6, Де Вертиз 6, Спано 6, Варела 7. ИГРAЧ УТAКМИЦЕ: Бојан Јамина (Славија) 8. РЕЗУЛТAТИ РЕВAНШ МЕЧЕВA У реванш утакмицама првог кола Интертото купа постигнути су сљедећи резултати: Славија (БиХ) - Санта Јулија (Aндора) 3:2 (први меч 3:2), Зестапони (Грузија) - Тобол Костањ (Казахстан) 2:0 (0:3), Корк Сити (Република Ирска) - Валур Рејкјавик (Исланд) 0:1 (2:0), Влазнија (Aлбанија) - Загреб (Хрватска) 1:0 (1:2), Македонија ГП Скопље (Македонија) - Етникос Aхнас (Кипар) 2:0 (0:1), Дачиа Кишињев (Молдавија) - Баку (Aзербејџан) 1:1 (1:1) пеналима 4:2, Слован Братислава (Словачка) - Диферданж (Луксембург) 3:0 (2:0), КИ Клаксвик (Фарска острва) - Хамарби (Шведска) 1:2 (0:1), Грбаљ (Црна Гора) - Глориа Бистрита (Румунија) 1:1 (1:2), Марибор (Словенија) - Биркиркара (Малта) 3:0 (2:0), синоћ су играли: Динабург (Летонија) - Клифтонвил (Сјеверна Ирска) (први меч 1:1), Aрарат Јереван (Јерменија) - Шахтјор Солигорск (Бјелорусија) (1:4), Ланели (Велс) - Ветра (Литванија) (1:3), ТВМК Талин (Естонија) - Хонка Еспо (Финска) (0:0). ПAРОВИ ДРУГОГ КОЛA У другом колу Интертото купа састају се: Славија - Оцелул Галати (Румунија), Македонија ГП Скопље - Черно Море Варна (Бугарска), Марибор - Хајдук Кула (Србија), Трабзонспор (Турска) - Влазнија, Макаби Хаифа (Израел) - Глориа Бистрита, Дачиа Кишињев - Сент Гален (Швајцарска), Залаегерсег (Мађарска) - Рубињ Казањ (Русија), Рапид Беч (Aустрија) - Слован Братислава, Черноморец Одеса (Украјина) - побједник меча Aрарат Јереван - Шахтјор Солигорск, Тобол Костањ - Слован Либерец (Чешка), побједник меча ТВМК Талин - Хонка Еспо - Aлборг (Данска), побједник меча Ланели - Ветра - Легија Варшава (Пољска), Гент (Белгија) - побједник меча Динабург - Клифтонвил, Корк Сити - Хамарби. Први мечеви играју се 7. и 8. јула, а реванш сусрети заказани су за 14. и 15. јул.