Fudbaleri Crvene zvezde ostali u trci za Ligu šampiona

Glas Srpske

Škoti su imali sreće večeras, ali su odigrali bolje nego što sam očekivao. Poslije svega, mislim da su šanse za plasman u Ligu šampiona podjednake, istakao Milorad Kosanović

GLAZGOV - Punih 90 minuta, Crvena zvezda je bila, ako ne bolji, onda bar ravnopravan rival Rendžersima. Međutim, prvu nepažnju "crveno-bijele" odbrane kaznio je Naćo Novo u posljednjim trenucima susreta, i tako "policajcima" osigurao prednost pred revanš trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona na "Marakani". Bio je to mat u tri poteza. Golman Alen Mekgregor deganžirao je loptu, Li Mekalok je spustio glavom za španskog internacionalca, koji ju je plasirao pored Ivana Ranđelovića u donji lijevi ugao. Srpski šampion i te kako može da žali zbog ovakvog ishoda, pošto je u većem dijelu susreta parirao Škotima, a na momente bio i bolji tim. Segundo Kastiljo i Žoao Lukaš cijelu utakmicu su gospodarili sredinom terena, spriječivši tako domaće da kontrolišu igru. Imali su Beograđani preko Filipa Đorđevića i Ognjena Koromana nekoliko šansi, ali ipak nisu uspjeli da zatresu mrežu protivnika. Ipak, i pored ovog poraza, Zvezda pred svojim navijačima može da eliminiše skromne Rendžerse. - Igrači zaslužuju sve čestitke, jer su odigrali daleko bolje nego što sam očekivao u ovom trenutku. Da smo imali samo malo više samopouzdanja, ubijeđen sam da bismo dobili utakmicu koju svakako nismo zaslužili da izgubimo. Neće nam biti lako u revanšu. Čak i da je ostalo bez golova, čekao bi nas težak posao. Rendžersi su vrlo dobar tim i zato nemamo prava da ih potcijenimo. Moramo u Beogradu da odigramo što bolje i pobijedimo ih. Škoti su imali sreće večeras, ali su i odigrali bolje nego što sam očekivao. Poslije svega, mislim da su šanse za plasman u Ligu šampiona podjednake - rekao je trener Crvene zvezde Milorad Kosanović. Golman "crveno-bijelih" Ivan Ranđelović dao je ocjenu meča na "Ajbroksu": - Rendžers je iskusna ekipa, koja umije da kazni svaku našu grešku. Žao nam je što smo primili gol u posljednjem minutu. Mislim da smo zaslužili bar neriješen rezultat. U svakom slučaju, moramo da im damo bar jedan gol. Ostaje nam 14 dana da se spremimo najbolje što možemo, a možemo mnogo toga da uradimo, uz podršku naših navijača, koji će nam i ovoga puta biti 12. igrač. Nenad Milijaš takođe smatra da je gol u finišu meča primljen nesrećno: - Bila je ovo jako teška utakmica, na kojoj smo pokazali da vrijedimo i možemo mnogo. Nismo imali sreće u finišu i pobjeda Rendžersa je nezaslužena. Ipak, odigrano je tek prvo poluvrijeme, i predstoji drugo u Beogradu. Tamo će sigurno nama biti lakše, jer ćemo uz sebe imati navijače. Mislim da je poslije igre u Glazgovu ekipa još svjesnija činjenice da može da prođe. Ovo je velika prilika za nas, kakva će nam se teško ponoviti. Svi smo svjesni toga, ali i značaja Lige šampiona. Utakmica Crvena zvezda - Rendžers igra se 29. avgusta na "Marakani". RENDžERS 1:0 CRVENA ZVEZDA STRIJELAC: Novo u 90. minutu, stadion: "Ajbroks park", gledalaca: 35.364, sudija: Martin Hanson (Švedska) 6, žuti kartoni: Tutorić, Anđelković, Koroman, Rašković, F. Đorđević, Molina, Katiljo. RENDžERS: Mekgregor 7, Haton 7, Vir 7, Kueljar 7, Brodfut 6, Hemdani 6, Ferguson 7, Tomson 6, Bizli 5 (od 65. minuta Novo 7), Mekalok 7, Darševil 6 (od 65. minuta Kuzan). CRVENA ZVEZDA: Ranđelović 7, Bronovicki 6, Anđelković 6, Tutorić 7, Gaj 7, Kastiljo 8, Lukaš 8, Milijaš 7, Koroman 7, Rašković (od 70. minuta Molina -), F. Đorđević 7 (od 83. minuta Milovanović -). IGRAČ UTAKMICE: Segundo Kastiljo (Crvena zvezda) 8. REZULTATI Za iznenađenje prvim utakmicama trećeg kola pobrinuo se bukureštanski Dinamo, koji je u burnom meču sa Laciom, na kojem su pokazana tri crvena kartona, ostao neporažen. Rezultati trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona: Lacio - Dinamo Bukurešt 1:1 (Mutareli 53 - Dančulesku 22), Rendžers - Crvena zvezda 1:0 (Novo 90), Benfika - Kopenhagen 2:1 (Košta 25, 86 - Hačinson 35), Valensija - Elfsborg 3:0 (Visente 7, Silva 58, Morijentes 70).