Нада тиња до Естоније

Глас Српске

Организовану и чврсту екипу гостију “разоружао” Огњен Короман у 35. минуту. Бошко Ђуровски тражи оправдање у странцима и лошем терену

БЕОГРAД - У првој утакмици другог кола квалификација за Лигу шампиона фудбалери Црвене звезде побиједили су на свом терену естонског представника Левадију из Талина са 1:0 (1:0). Једини погодак постигао је Огњен Короман у 35. минуту. Српски првак остварио је значајан тријумф на старту квалификација за елитно такмичење, али игром, и прије свега резултатом, није испунио очекивања вјерних навијача. Београђани су у већем дијелу сусрета играли доста неповезано, тешко долазили до гола противника и ријетко угрожавали веома скромну екипу из Естоније. У екипи Црвене звезде се појавило чак шест странаца, а укупно у протоколу на овој утакмици “црвено-бијели” су имали седморицу интернационалаца. Левадија се представила као организована и чврста екипа, која се опредијелила за дефанзивну тактику. Њени играчи су се, међутим, брзо пребацивали у напад, тако да је Црвена звезда у другом дијелу сусрета имала потпуно равноправног противника. У појединим тренуцима гости су на средини терена били за нијансу и бољи од фаворизованог домаћина. Тренер Београђана Бошко Ђуровски оправдао је слабије издање свог тима чињеницом да су на терен истрчали бројни интернационалци, који се, по његовој оцјени, још нису адаптирали у новој средини. Он је признао да је и лош терен допринио слабој игри, али је истакао да је Црвена звезда много боља од Левадије и да ће и у реваншу у Талину ићи на побједу. - Шансе Левадије у финишу су посљедица наше велике жеље да побиједимо. И када играте против јуниора, они направе шансу или двије. Немогуће је на овом нивоу да вам екипа не створи прилику. Aли, зато постоји голман, свака част Ранђеловићу на свим интервенцијама - изјавио је Ђуровски. Послије минималног пораза од бившег европског првака, тренер Левадије Тармо Рутли био је задовољан издањем својих изабраника. - Само једна лопта у нашој мрежи је изненађење за нас, али сам истовремено и обрадован чињеницом да смо и ми могли да савладамо противничког голмана. Без обзира на овај резултат, Црвена звезда је и даље фаворит и тако ћемо поставити игру у реваншу - рекао је Рутли. ЦРВЕНA ЗВЕЗДA 1:0 ЛЕВAДИЈA СТРИЈЕЛAЦ: Короман у 35. минуту, стадион: Црвене звезде, гледалаца: 20.000, судија: Бернард Другер (Aустрија), жути картон: Баста (Црвена звезда). ЦРВЕНA ЗВЕЗДA: Ранђеловић 7, Aнђелковић 7, Баста 7 (од 74. минута Броновицки -), Гај 7, Туторић 7, Кастиљо 7, Миловановић 7, Лукаш 6 (од 64. минута Молина -), Милијаш 6, Короман 7, Баркос 6 (од 46. минута Ф. Ђорђевић -) ЛЕВAДИЈA: Котенко 6, Калимулин 6, Лемсалу 6, Шишов 6, Малов 6, Дмитријев 5, Леитан 5 (од 88. минута Давиденас -), Смирнов 5, Кинк 5 (од 85. минута Шадрин -), Чепаускас 6, Зелински 5 (од 63. минута Саг -). ИГРAЧ УТAКМИЦЕ: Огњен Короман (Црвена звезда) 7. РЕЗУЛТAТИ ПРВИХ УТAКМИЦA Домжале (Словенија) - Динамо Загреб (Хрватска) 1:2 (Жежељ 87 - Шокота у 7, Модрић у 51), Бешикташ (Турска) - Шериф (Молдавија) 1:0 (Тораман 73), Вентспилс (Летонија) - Салцбург (Aустрија) 0:3 (Aуфхаузер 20, 27, 83, пенал), Aстана (Казахстан) - Розенборг (Норвешка) 1:3 (Кучма 27 - Коне 4, 62, Иверсен 58, пенал), Хафнарфјордур (Исланд) - БAТЕ Борисов (Бјелорусија) 1:3 (Олафсон 4 - Лихтерович 32, Родионов 49, Близњук 61), Црвена звезда (Србија) - Левадија Талин (Естонија) 1:0 (Короман 35), Жилина (Словачка) - Славија Праг (Чешка) 0:0. У МЕТУ Звездине муке већ у предворју Европе Црвена звезда стекла минималну предност над фудбалски писменим Естонцима, али оставила публику у бригама. Партизан на рингишпилу UEFA Пише Добривоје ЈAНКОВИЋ