Završen 39. Međunarodni rukometni TV turnir šampiona

Glas Srpske

Ademar Leon pružio odličnu partiju u finalu i potpuno zasluženo savladao prošlogodišnjeg pobjednika

DOBOJ - Ademar Leon iz Španije pobjednik je 39. Međunarodnog rukometnog TV turnira šampiona "Doboj 2007" pošto je u finalu savladao najbolju rusku ekipu Čehovske medvede sa 26:22. Tako je španski predstavnik svoje prvo učešće obilježio osvajanjem trofeja u meču protiv lanjskog laureata čime je njegov uspjeh još značajniji. Akteri finala prikazali su odličnu igru, najbolju koja je viđena na ovoj reviji rukometa i zadovoljili prepuno gledalište. Ademar Leon je cijelu utakmicu bio u vođstvu i njegova pobjeda nije dolazila u pitanje. Istina, Rusi su u 50. minutu bili na korak do izjednačenja - 20:21 - kada se očekivalo da će finiš utakmice učiniti uzbudljivijim, ali to se nije dogodilo. Jer, sa tri uzastopna pogotka Španci su stvorili nedostižnu prednost i mirno meč priveli kraju. Ključ njihove pobjede je u izvrsnoj igri u odbrani, sa golmanima Šarićem i Alilovićem na čelu, koji su dobro čuvali svoju mrežu i uz to zaustavili po dva šuta sa sedam metara. Jedini problem imali su u tome kako da spriječe odličnu kontru Čehovskih medveda, ali i tu su pronalazili rješenja tako da velikom rivalu nisu dozvolili da se razmahne, preokrene rezultat i sačuva lani osvojeni trofej. Poslije utakmice, trener pobjedničke ekipe Jordi Rivera, sijao je od sreće. - Ovo je bilo, po mom mišljenju, veliko finale, smatram da smo igrali veoma dobro i da smo zasluženo trijumfovali. Sve u svemu, napravili smo dobar rezultat i kontrolisali smo cijeli turnir dobrim igrama i rezultatom - rekao je Rivera i najavio dolazak iduće godine ako budu pozvani. Treće mjesto zauzela je sarajevska Bosna, koja je bila bolja od reprezentacije Tunisa. Samo u prvih petnaestak minuta Tunišani su bili u vođstvu, a poslije izjednačenja - 7:7 - sarajevski "studenti" su dominirali ponajviše zahvaljujući odličnim odbranama Šabanovića i nezaustavljivom Anisimovu, koji je postigao jedanaest golova i bio najefikasniji igrač ovog meča. Šampion Portugalije savladao je švajcarskog predstavnika Vaker Tun u veoma uzbudljivoj završnici utakmice za peto mjesto. Jer, Švajcarci su u posljednjem minutu smanjili vođstvo protivnika na 29:30 i četrnaest sekundi prije kraja imali priliku da izjednače. Međutim, šut Klaudija Baderčera odbranio je Kandeias pa su Portugalci slavili. Još uzbudljivije, sa mnogo dramatike, okončan je meč starih rivala Sloge i Borca, koji su na kraju nastojali da ostvare pobjedu i tako koliko-toliko poprave slab utisak koji su ostavili na ovom turniru. U posljednjih šezdeset sekundi utakmice rivali su ušli izjednačeni - 25:25. Ali, rukometaši Sloge i Borca željeli su da izbjegnu izvođenje sedmeraca i činilo se da će to Dobojlijama poći za rukom. Medžić je doveo svoj tim u vođstvo, ali na suprotnoj strani Branković je uspio da realizuje priliku i uspostavi rezultatsku ravnotežu i pokvario im računicu. Učenici Vojislava Rađe nisu se predavali i u samom finišu Madžarević je postigao pogodak, ali sudija Tovilović ga je poništio zbog prestupa. Prilikom izvođenja sedmeraca, Dobojlije su bile uspješnije. Zapravo, presudio je Hodik, koji je odbranio dva penala D. Unčaninu i Škoriću, a Garić je pogodio stativu. Doduše i Mulbadić je bio uspješan kada je zaustavio šut Panića, ali to je bilo nedovoljno pa je Sloga trijumfovala, a da nije morala da izvodi peti sedmerac. S. PUHALO FINALE ADEMAR LEON 26:22 ČEHOVSKI M. NATKRIVENI Stadion sportskih igara, gledalaca 3.500, sudije: Višekruna i Stanojević (Srbija), sedmerci: Ademar Leon 3 (1), Čehovski medvedi 8 (4), isključenja: Ademar Leon 10, Čehovski medvedi 12 minuta. ADEMAR LEON: Šarić, Alilović, Jakobsen 3, Ruesga, Valčić 2, Garalda 3, Kastresana 1, Julen 2, Laluška 1, Sarmijento 3 (1), Krivošlikov 1, Zabalaga, Stranovski 7, Rikardo 1, Urdiales 1, Sigurdson 1. ČEHOVSKI MEDVEDI: Grams, Titov, Kostigov, Filipov, Kovaljev 4, Jevdokimov, Skopincev, Černoivanov, Rastvorcev 3, Kamanjin, Peskov, Čipurin 1, R. Ivanov, Dibirov 7, Igropulo 7 (4), V. Ivanov. ZA 3. MJESTO TUNIS 26:32 BOSNA NATKRIVENI Stadion sportskih igara, gledalaca: 1500, sudije: Lovrić i Petković (Hrvatska), sedmerci: Tunis 5 (4), Bosna 3(1), isključenja: Tunis 6, Bosna 14 minuta, crveni karton Vukašin Stojanović (Bosna) u 43. minutu. TUNIS: Makrem, Mohamed, Valid 1, Brahim 1, Mahmoud 3, Gali 1, Maher 1, Ajmen 6, Marouan, Sophi, Ahmed 7 (4), Slim 6, Basrm, Jasin, Isa. BOSNA: Šabanović, Grahovac, Divković, Martinović 2, Veselinov 1, Selman, Jahić, Harmandić 2, Anisimov 11, Kratović 1, Jaškić, Stevanović 2, Omerčević, Toromanović 6, Veselinović 4, Stojanović 3 (1). ZA 5. MJESTO PORTO 30:29 VAKER TUN NATKRIVENI Stadion sportskih igara, gledalaca: 300, sudije: Dragičević i Križanec (BiH), sedmerci: Porto 6 (4), Vaker Tun 2 (1), isključenja: Porto 12, Vaker Tun 4 minuta. PORTO: Laurentino, Bjelanović 3, Kavalenka 2, Duarte, Silva, Rodrigez, Ribeiro 2, Mota 1, Arezes 4, Koeljo 6 (2), Solja 3, Roša, Moreira 6 (2), Martingo 3, Kandeias. VAKER TUN: Luka, Reber, Vajngarten 2, Šer 2, Dragičević 3, Furer 8, K. Baderčer 1, Kaspar 3, S. Baderčer 3, Vajs 3 (1), Zbinden 4 . ZA 7. MJESTO SLOGA 26:26 BORAC SEDMERCIMA 29:28 NATKRIVENI Stadion sportskih igara, gledalaca: 500, sudije: Suzić i Tovilović (BiH), sedmerci: Sloga 7 (7), Borac 6 (5), isključenja: Sloga -, Borac 12 minuta, golovi iz sedmeraca: Medžić, Kalenić i Madžarević (Sloga), Pavlović i B. Unčanin (Borac). SLOGA: Vulinović, D. Stojanović, Hodik, Nešković, Pijetlović 10 (7), Madžarević 4, Mišanović, Ristić 2, B. Stojanović 3, Đurić, Pavlović 1, Manjić, Kalenić 1, Medžić 4, Pavlović 1. BORAC: Đudurović, Mulabdić, Malić, Branković 2, Pucarević, Rakocija 1, Srdić 4, D. Unčanin 5, Raca 1, Garić 1, Škorić, Pavlović 8 (5), Trkulja 1, B. Unčanin 3, Vranješ, Bjelić.