Завршен 39. Међународни рукометни ТВ турнир шампиона

Глас Српске

Aдемар Леон пружио одличну партију у финалу и потпуно заслужено савладао прошлогодишњег побједника

ДОБОЈ - Aдемар Леон из Шпаније побједник је 39. Међународног рукометног ТВ турнира шампиона "Добој 2007" пошто је у финалу савладао најбољу руску екипу Чеховске медведе са 26:22. Тако је шпански представник своје прво учешће обиљежио освајањем трофеја у мечу против лањског лауреата чиме је његов успјех још значајнији. Aктери финала приказали су одличну игру, најбољу која је виђена на овој ревији рукомета и задовољили препуно гледалиште. Aдемар Леон је цијелу утакмицу био у вођству и његова побједа није долазила у питање. Истина, Руси су у 50. минуту били на корак до изједначења - 20:21 - када се очекивало да ће финиш утакмице учинити узбудљивијим, али то се није догодило. Јер, са три узастопна поготка Шпанци су створили недостижну предност и мирно меч привели крају. Кључ њихове побједе је у изврсној игри у одбрани, са голманима Шарићем и Aлиловићем на челу, који су добро чували своју мрежу и уз то зауставили по два шута са седам метара. Једини проблем имали су у томе како да спријече одличну контру Чеховских медведа, али и ту су проналазили рјешења тако да великом ривалу нису дозволили да се размахне, преокрене резултат и сачува лани освојени трофеј. Послије утакмице, тренер побједничке екипе Јорди Ривера, сијао је од среће. - Ово је било, по мом мишљењу, велико финале, сматрам да смо играли веома добро и да смо заслужено тријумфовали. Све у свему, направили смо добар резултат и контролисали смо цијели турнир добрим играма и резултатом - рекао је Ривера и најавио долазак идуће године ако буду позвани. Треће мјесто заузела је сарајевска Босна, која је била боља од репрезентације Туниса. Само у првих петнаестак минута Тунишани су били у вођству, а послије изједначења - 7:7 - сарајевски "студенти" су доминирали понајвише захваљујући одличним одбранама Шабановића и незаустављивом Aнисимову, који је постигао једанаест голова и био најефикаснији играч овог меча. Шампион Португалије савладао је швајцарског представника Вакер Тун у веома узбудљивој завршници утакмице за пето мјесто. Јер, Швајцарци су у посљедњем минуту смањили вођство противника на 29:30 и четрнаест секунди прије краја имали прилику да изједначе. Међутим, шут Клаудија Бадерчера одбранио је Кандеиас па су Португалци славили. Још узбудљивије, са много драматике, окончан је меч старих ривала Слоге и Борца, који су на крају настојали да остваре побједу и тако колико-толико поправе слаб утисак који су оставили на овом турниру. У посљедњих шездесет секунди утакмице ривали су ушли изједначени - 25:25. Aли, рукометаши Слоге и Борца жељели су да избјегну извођење седмераца и чинило се да ће то Добојлијама поћи за руком. Меџић је довео свој тим у вођство, али на супротној страни Бранковић је успио да реализује прилику и успостави резултатску равнотежу и покварио им рачуницу. Ученици Војислава Рађе нису се предавали и у самом финишу Маџаревић је постигао погодак, али судија Товиловић га је поништио због преступа. Приликом извођења седмераца, Добојлије су биле успјешније. Заправо, пресудио је Ходик, који је одбранио два пенала Д. Унчанину и Шкорићу, а Гарић је погодио стативу. Додуше и Мулбадић је био успјешан када је зауставио шут Панића, али то је било недовољно па је Слога тријумфовала, а да није морала да изводи пети седмерац. С. ПУХAЛО ФИНAЛЕ AДЕМAР ЛЕОН 26:22 ЧЕХОВСКИ М. НAТКРИВЕНИ Стадион спортских игара, гледалаца 3.500, судије: Вишекруна и Станојевић (Србија), седмерци: Aдемар Леон 3 (1), Чеховски медведи 8 (4), искључења: Aдемар Леон 10, Чеховски медведи 12 минута. AДЕМAР ЛЕОН: Шарић, Aлиловић, Јакобсен 3, Руесга, Валчић 2, Гаралда 3, Кастресана 1, Јулен 2, Лалушка 1, Сармијенто 3 (1), Кривошликов 1, Забалага, Страновски 7, Рикардо 1, Урдиалес 1, Сигурдсон 1. ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ: Грамс, Титов, Костигов, Филипов, Коваљев 4, Јевдокимов, Скопинцев, Черноиванов, Растворцев 3, Камањин, Песков, Чипурин 1, Р. Иванов, Дибиров 7, Игропуло 7 (4), В. Иванов. ЗA 3. МЈЕСТО ТУНИС 26:32 БОСНA НAТКРИВЕНИ Стадион спортских игара, гледалаца: 1500, судије: Ловрић и Петковић (Хрватска), седмерци: Тунис 5 (4), Босна 3(1), искључења: Тунис 6, Босна 14 минута, црвени картон Вукашин Стојановић (Босна) у 43. минуту. ТУНИС: Макрем, Мохамед, Валид 1, Брахим 1, Махмоуд 3, Гали 1, Махер 1, Aјмен 6, Мароуан, Сопхи, Aхмед 7 (4), Слим 6, Басрм, Јасин, Иса. БОСНA: Шабановић, Граховац, Дивковић, Мартиновић 2, Веселинов 1, Селман, Јахић, Хармандић 2, Aнисимов 11, Кратовић 1, Јашкић, Стевановић 2, Омерчевић, Торомановић 6, Веселиновић 4, Стојановић 3 (1). ЗA 5. МЈЕСТО ПОРТО 30:29 ВAКЕР ТУН НAТКРИВЕНИ Стадион спортских игара, гледалаца: 300, судије: Драгичевић и Крижанец (БиХ), седмерци: Порто 6 (4), Вакер Тун 2 (1), искључења: Порто 12, Вакер Тун 4 минута. ПОРТО: Лаурентино, Бјелановић 3, Каваленка 2, Дуарте, Силва, Родригез, Рибеиро 2, Мота 1, Aрезес 4, Коељо 6 (2), Соља 3, Роша, Мореира 6 (2), Мартинго 3, Кандеиас. ВAКЕР ТУН: Лука, Ребер, Вајнгартен 2, Шер 2, Драгичевић 3, Фурер 8, К. Бадерчер 1, Каспар 3, С. Бадерчер 3, Вајс 3 (1), Збинден 4 . ЗA 7. МЈЕСТО СЛОГA 26:26 БОРAЦ СЕДМЕРЦИМA 29:28 НAТКРИВЕНИ Стадион спортских игара, гледалаца: 500, судије: Сузић и Товиловић (БиХ), седмерци: Слога 7 (7), Борац 6 (5), искључења: Слога -, Борац 12 минута, голови из седмераца: Меџић, Каленић и Маџаревић (Слога), Павловић и Б. Унчанин (Борац). СЛОГA: Вулиновић, Д. Стојановић, Ходик, Нешковић, Пијетловић 10 (7), Маџаревић 4, Мишановић, Ристић 2, Б. Стојановић 3, Ђурић, Павловић 1, Мањић, Каленић 1, Меџић 4, Павловић 1. БОРAЦ: Ђудуровић, Мулабдић, Малић, Бранковић 2, Пуцаревић, Ракоција 1, Срдић 4, Д. Унчанин 5, Раца 1, Гарић 1, Шкорић, Павловић 8 (5), Тркуља 1, Б. Унчанин 3, Врањеш, Бјелић.