Crvene zvezda nije uspjela da se plasira u Ligu šampio

Glas Srpske

Beograđani su u revanš utakmici trećeg kola kvalifikacija igrali neriješeno, 0:0 sa Glazgov Rendžersom. Na taj način nisu uspjeli da anuliraju prednost škotskog vicešampiona iz prvog susreta od 1:0

BEOGRAD - Pred prepunom "Marakanom" "crveno-bijeli" nisu uspjeli da se plasiraju u Ligu šampiona. Beograđani su u revanš utakmici trećeg kola kvalifikacija igrali neriješeno, 0:0 sa Glazgov Rendžersom. Na taj način izabranici Milorada Kosanovića nisu uspjeli da anuliraju prednost škotskog vicešampiona iz prvog susreta od 1:0 i ostalo im je za utjehu takmičenje u prvom kolu Kupa UEFA. Već u prvom minutu "crveno-bijeli" imali su stoodstotnu šansu. Odbrambeni fudbaler gostiju Kueljar pogrešno je procijenio let lopte, ona je došla do Burzanovića koji se našao sam ispred Mek Gregora, ali je čuvar mreže gostiju dobro intervenisao. Poslije toga igralo se uglavnom između dva šesnaesterca, a na novo uzbuđenje čekalo se sve do 33. minuta. U dobroj šansi bio je Filip Đorđević, čiji je šut iskosa sa desne strane golman škotskog kluba uspio da zaustavi. Tri minuta kasnije Beograđani su imali dobru priliku. Prvo je neko iz odbrane gostiju izblokirao udarac Đorđevića, a na odbijenu loptu natrčao je Anđelković, ali je nije zahvatio onako kako je želio i ona je otišla daleko od gola. Do kraja tog dijela igre treba izdvojiti i odličan udarac Burzanovića u 43. minutu, no Mek Gregor je bio ponovo na visini zadatka. I u nastavku susreta domaći tim krenuo je ofanzivno. Ipak, prvu ozbiljnu šansu imali su gosti. Igrao se 57. minut kada je Darševil prihvatio dugu loptu na blizu 25 metara od gola Ranđelovića, pretrčao nekih deset metara, a onda snažno šutirao po zemlji. Međutim, bio je zamalo neprecizan. Samo šest minuta kasnije čuvar mreže Beograđana ponovo je bio na iskušenju poslije udarca Mek Kaloha, no dobro je reagovao i loptu izbacio u korner. Nedugo zatim "crveno-bijeli" uzvratili su preko Koromana čiji udarac sa 20 metara Mek Gregor vrhovima prstiju prebacuje preko gola. Do kraja susreta "crveno-bijeli" su jalovo napadali, ali mreža gostiju ni u jednom trenutku nije bila ozbiljnije ugrožena. C. ZVEZDA 0:0 G. RENDžERS Stadion: "Marakana", gledalaca: 55.000, sudija: Lusilio Kardoso Kortes Batista (Portugalija), žuti kartoni: Gaj, Burzanović, Basta, Koroman (Crvena zvezda), Haton, Tomson (Glazgov Rendžers). CRVENA ZVEZDA: Ranđelović 7, Anđelković 6, Milijaš 6 (od 74. minuta Rašković -), Koroman 7, Burzanović 6 (od 70. minuta Barkos -), Tutorić 6, Lukaš 6, Gaj 7, Basta 6, F. Đorđević 6, Kastiljo 6. GLAZGOV RENDžERS: Mek Gregor 7, Haton 7, Vir 6, Papac 6, Ferguson 7, Hemdani 6, Tomson 6, Darševil 7 (od 70. minuta Kuzan -), Kueljar 7, Mek Kaloh 6, Vitaker 6 ( od 79. minuta Bizli -). IGRAČ UTAKMICE: Alan Mek Gregor (Glazgov Rendžers) 7.