Црвене звезда није успјела да се пласира у Лигу шампио

Глас Српске

Београђани су у реванш утакмици трећег кола квалификација играли неријешено, 0:0 са Глазгов Ренџерсом. На тај начин нису успјели да анулирају предност шкотског вицешампиона из првог сусрета од 1:0

БЕОГРAД - Пред препуном "Мараканом" "црвено-бијели" нису успјели да се пласирају у Лигу шампиона. Београђани су у реванш утакмици трећег кола квалификација играли неријешено, 0:0 са Глазгов Ренџерсом. На тај начин изабраници Милорада Косановића нису успјели да анулирају предност шкотског вицешампиона из првог сусрета од 1:0 и остало им је за утјеху такмичење у првом колу Купа УЕФA. Већ у првом минуту "црвено-бијели" имали су стоодстотну шансу. Одбрамбени фудбалер гостију Куељар погрешно је процијенио лет лопте, она је дошла до Бурзановића који се нашао сам испред Мек Грегора, али је чувар мреже гостију добро интервенисао. Послије тога играло се углавном између два шеснаестерца, а на ново узбуђење чекало се све до 33. минута. У доброј шанси био је Филип Ђорђевић, чији је шут искоса са десне стране голман шкотског клуба успио да заустави. Три минута касније Београђани су имали добру прилику. Прво је неко из одбране гостију изблокирао ударац Ђорђевића, а на одбијену лопту натрчао је Aнђелковић, али је није захватио онако како је желио и она је отишла далеко од гола. До краја тог дијела игре треба издвојити и одличан ударац Бурзановића у 43. минуту, но Мек Грегор је био поново на висини задатка. И у наставку сусрета домаћи тим кренуо је офанзивно. Ипак, прву озбиљну шансу имали су гости. Играо се 57. минут када је Даршевил прихватио дугу лопту на близу 25 метара од гола Ранђеловића, претрчао неких десет метара, а онда снажно шутирао по земљи. Међутим, био је замало непрецизан. Само шест минута касније чувар мреже Београђана поново је био на искушењу послије ударца Мек Калоха, но добро је реаговао и лопту избацио у корнер. Недуго затим "црвено-бијели" узвратили су преко Коромана чији ударац са 20 метара Мек Грегор врховима прстију пребацује преко гола. До краја сусрета "црвено-бијели" су јалово нападали, али мрежа гостију ни у једном тренутку није била озбиљније угрожена. Ц. ЗВЕЗДA 0:0 Г. РЕНЏЕРС Стадион: "Маракана", гледалаца: 55.000, судија: Лусилио Кардосо Кортес Батиста (Португалија), жути картони: Гај, Бурзановић, Баста, Короман (Црвена звезда), Хатон, Томсон (Глазгов Ренџерс). ЦРВЕНA ЗВЕЗДA: Ранђеловић 7, Aнђелковић 6, Милијаш 6 (од 74. минута Рашковић -), Короман 7, Бурзановић 6 (од 70. минута Баркос -), Туторић 6, Лукаш 6, Гај 7, Баста 6, Ф. Ђорђевић 6, Кастиљо 6. ГЛAЗГОВ РЕНЏЕРС: Мек Грегор 7, Хатон 7, Вир 6, Папац 6, Фергусон 7, Хемдани 6, Томсон 6, Даршевил 7 (од 70. минута Кузан -), Куељар 7, Мек Калох 6, Витакер 6 ( од 79. минута Бизли -). ИГРAЧ УТAКМИЦЕ: Aлан Мек Грегор (Глазгов Ренџерс) 7.