Fudbalska reprezentacija Srbije poražena u Belgiji

Glas Srpske

Reprezentacija Srbije umnogome je pokvarila šanse za plasman na Evropsko prvenstvo 2008. godine u Austriji i Švajcarskoj.

BELGIJA 3:1 SRBIJA STRIJELCI: Dembele u 9. i 88. i Miralas u 30. minutu za Belgiju, a Kuzmanović u 72. i 90. minutu za Srbiju, stadion: “Kralj Boduen”, gledalaca: 25.000, sudija: Terje Hauge (Norveška), žuti kartoni: Gor (Belgija), Krstajić, Vidić (Srbija). BELGIJA: Stajnen 7, Hufkens 6, Fermelen 7, Kompani 7, Simons 7, Mundigaji 7, Gor 7, Miralas 7 (od 67. minuta Vanden Bore -), Dembele 8, Gererc 6, Defur 7. SRBIJA: Stojković 6, Rukavina 6, Vidić 5, Krstajić 5, Dragutinović 6, Koroman 6 (od 56. minuta Krasić 6), Kuzmanović 7, Kovačević 6, Janković 5, Lazović 6 (od 70. minuta Smiljanić -), Pantelić 5 (od 56. minuta Jovanović 6). IGRAČ UTAKMICE: Musa Dembele (Belgija) 8. BRISEL - Reprezentacija Srbije umnogome je pokvarila šanse za plasman na Evropsko prvenstvo 2008. godine u Austriji i Švajcarskoj. “Orlovi” na gostovanju kod Belgije nisu uspjeli da iskoriste kiks Portugalije, koja je remizirala sa Jermenijom, poraženi su sa 2:3, pa se situacija u grupi “A” dodatno zakomplikovala. Izabranici Havijera Klementea bolje su počeli utakmicu na stadionu “Kralj Boduen” i već u drugom minutu imali prvi udarac na gol. Kuzmanović i Lazović odigrali su akciju za Jankovića, koji je sa dvadesetak metara šutirao pored gola. Zatim su uslijedili pokušaji Lazovića i Kuzmanovića, ali sa istim ishodom. Prvu ozbiljniju akciju domaćini su pretvorili u pogodak. Defur je sve dobro uradio na desnoj strani, ubacio na peterac, gdje je Dembele, neometan, sa pet metara poslao loptu u mrežu. U 30. minutu bilo je 2:0. Debitant u ekipi Belgije Kevin Miralas praktično je na centru uzeo loptu, obišao nekoliko igrača Srbije i preciznim udarcem sa 18 metara pogodio donji desni ugao Stojkovićevog gola. Najbolju priliku u prvom dijelu “orlovi” su imali u 38. minutu. Lazović se odlično oslobodio Simonsa, sa penala šutirao, ali se istakao Stajnen. Prvih deset minuta nastavka proteklo je u mirnoj igri, a onda su Srbi krenuli na sve ili ništa. Prvo je Rukavina odlično prošao po desnoj strani, ali je opasnost otklonio Simons. Pet minuta kasnije, Lazović je odlično proigrao Krasića na lijevoj strani, ovaj ušao u kazneni prostor, obišao i Stajnena, šutirao. Međutim, Fermelen je izbio loptu sa gol-linije. Ipak, u 72. minutu Srbija je smanjila rezultat. Dragutinović je odlično centrirao sa lijeve strane, Kuzmanović je samo okrznuo loptu i prevario domaćeg čuvara mreže. U 88. minutu pitanje pobjednika bilo je riješeno. Dembele se sa lakoćom na sredini terena oslobodio Krstajića, krenuo ka golu Srbije, ušao u kazneni prostor i rutinskim udarcem po drugi put matirao Stojkovića. Sve što su “orlovi” do kraja uspjeli da naprave je da smanje rezultat preko Kuzmanovića. GRUPA “A” Finska - Kazahstan 2:1 (Jeremenko 13, Tainio 61 - Bjakov 23), Jermenija - Portugalija 1:1 (Arzumanijan 12 - Ronaldo 37), Belgija - Srbija 3:2 (Dembele 9, 88, Miralas 30 - Kuzmanović 72, 90). 1. Poljska 9 6 1 2 15:7 19 2. Finska 9 5 2 2 11:6 17 3. Portugalija 8 4 3 1 16:6 15 4. Srbija 8 4 2 2 12:7 14 5. Belgija 9 3 1 5 8:12 10 6. Jermenija 8 2 2 4 4:8 8 7. Kazahstan 9 1 3 5 6:13 6 8. Azerbejdžan 8 1 2 5 4:17 5