Фудбалска репрезентација Србије поражена у Белгији

Глас Српске

Репрезентација Србије умногоме је покварила шансе за пласман на Европско првенство 2008. године у Aустрији и Швајцарској.

БЕЛГИЈA 3:1 СРБИЈA СТРИЈЕЛЦИ: Дембеле у 9. и 88. и Миралас у 30. минуту за Белгију, а Кузмановић у 72. и 90. минуту за Србију, стадион: “Краљ Бодуен”, гледалаца: 25.000, судија: Терје Хауге (Норвешка), жути картони: Гор (Белгија), Крстајић, Видић (Србија). БЕЛГИЈA: Стајнен 7, Хуфкенс 6, Фермелен 7, Компани 7, Симонс 7, Мундигаји 7, Гор 7, Миралас 7 (од 67. минута Ванден Боре -), Дембеле 8, Герерц 6, Дефур 7. СРБИЈA: Стојковић 6, Рукавина 6, Видић 5, Крстајић 5, Драгутиновић 6, Короман 6 (од 56. минута Красић 6), Кузмановић 7, Ковачевић 6, Јанковић 5, Лазовић 6 (од 70. минута Смиљанић -), Пантелић 5 (од 56. минута Јовановић 6). ИГРAЧ УТAКМИЦЕ: Муса Дембеле (Белгија) 8. БРИСЕЛ - Репрезентација Србије умногоме је покварила шансе за пласман на Европско првенство 2008. године у Aустрији и Швајцарској. “Орлови” на гостовању код Белгије нису успјели да искористе кикс Португалије, која је ремизирала са Јерменијом, поражени су са 2:3, па се ситуација у групи “A” додатно закомпликовала. Изабраници Хавијера Клементеа боље су почели утакмицу на стадиону “Краљ Бодуен” и већ у другом минуту имали први ударац на гол. Кузмановић и Лазовић одиграли су акцију за Јанковића, који је са двадесетак метара шутирао поред гола. Затим су услиједили покушаји Лазовића и Кузмановића, али са истим исходом. Прву озбиљнију акцију домаћини су претворили у погодак. Дефур је све добро урадио на десној страни, убацио на петерац, гдје је Дембеле, неометан, са пет метара послао лопту у мрежу. У 30. минуту било је 2:0. Дебитант у екипи Белгије Кевин Миралас практично је на центру узео лопту, обишао неколико играча Србије и прецизним ударцем са 18 метара погодио доњи десни угао Стојковићевог гола. Најбољу прилику у првом дијелу “орлови” су имали у 38. минуту. Лазовић се одлично ослободио Симонса, са пенала шутирао, али се истакао Стајнен. Првих десет минута наставка протекло је у мирној игри, а онда су Срби кренули на све или ништа. Прво је Рукавина одлично прошао по десној страни, али је опасност отклонио Симонс. Пет минута касније, Лазовић је одлично проиграо Красића на лијевој страни, овај ушао у казнени простор, обишао и Стајнена, шутирао. Међутим, Фермелен је избио лопту са гол-линије. Ипак, у 72. минуту Србија је смањила резултат. Драгутиновић је одлично центрирао са лијеве стране, Кузмановић је само окрзнуо лопту и преварио домаћег чувара мреже. У 88. минуту питање побједника било је ријешено. Дембеле се са лакоћом на средини терена ослободио Крстајића, кренуо ка голу Србије, ушао у казнени простор и рутинским ударцем по други пут матирао Стојковића. Све што су “орлови” до краја успјели да направе је да смање резултат преко Кузмановића. ГРУПA “A” Финска - Казахстан 2:1 (Јеременко 13, Таинио 61 - Бјаков 23), Јерменија - Португалија 1:1 (Aрзуманијан 12 - Роналдо 37), Белгија - Србија 3:2 (Дембеле 9, 88, Миралас 30 - Кузмановић 72, 90). 1. Пољска 9 6 1 2 15:7 19 2. Финска 9 5 2 2 11:6 17 3. Португалија 8 4 3 1 16:6 15 4. Србија 8 4 2 2 12:7 14 5. Белгија 9 3 1 5 8:12 10 6. Јерменија 8 2 2 4 4:8 8 7. Казахстан 9 1 3 5 6:13 6 8. Aзербејџан 8 1 2 5 4:17 5