Veliki trijumf Slavije u maloj Andori

Glas Srpske

Nismo očekivali da ćemo imati ovako težak posao, ali kada se sve sabere moramo biti zadovoljni, rekao Vlastimir Jovanović

POSLIJE 68. godina pauze Slavija je ponovo zakoračila na međunarodnu scenu. Premijerligaš iz Istočnog Sarajeva u prvom kolu Intertoto kupa, u Andora La Veli, startovao je pobjedom protiv predstavnika Andore Santa Julije (3:2) čime je širom otvorio vrata drugog kola gdje bi, u slučaju prolaza, Slaviju čekao rumunski Ocelul. Poslije utakmice sa Santa Julijom u taboru Slavije nisu krili da su mogli mnogo bolje. - U Andoru smo otputovali samo sa jednim ciljem, a to je trijumf i do njega smo došli. Doduše, nismo očekivali da ćemo imati ovako težak posao, ali kada se sve sabere moramo biti zadovoljni. Imali smo određenih problema prije utakmice, ali nismo željeli da im pridajemo mnogo pažnje kako bi se zadržalo raspoloženje koje je vladalo u ekipi još za vrijeme priprema u Krupnju. Kada to kažem, mislim da smo nastup na međunarodnoj sceni čekali oslabljeni u odnosu na sastav sa kojim smo okončali prvenstvo. Ostali smo bez Cilinšeka, Đorđevića, Stojanovića, a Kokot je bio spriječen da bude sa nama - rekao je strijelac drugog gola za Slaviju Vlastimir Jovanović. Nakon "mršavih" 0:0 u prvom poluvremenu, puleni Milomira Odovića su tek u nastavku oslobodili pritiska zaigrali mnogo konkretnije. - Prvih 45 minuta treba što prije zaboraviti. Igrali smo u grču i bilo je vidljivo da nas je put dobro izmorio. Međutim, kvalitet je došao do izražaja u drugom poluvremenu kada smo stekli prednost od dva gola. Ipak, poslije toga došlo je do bespotrebnog opuštanja, što je kažnjeno sa dva pogotka u našoj mreži. Znali smo da možemo više, krenuli na sve ili ništa i kao nagrada je stigao pobjedonosni pogodak - dodao je Jovanović. Šansu na ovoj utakmici dobilo je nekoliko mladih igrača, koji su opravdali ukazano povjerenje. - Stručni štab je praktično bio prisiljen da tim krpi sa igračima iz kadetske selekcije, a prema onom što su oni pokazali na njih se može ozbiljno računati. Na drugoj strani, zbog obaveze da listu sa fudbalerima predamo prije početka prelaznog roka nismo mogli angažovati nikakva pojačanja. Ipak, i pored svega toga ostvarili smo dobar rezultat koji nas, siguran sam, vodi u drugo golo ovog takmičenja - rekao je najiskusniji prvotimac Slavije Sretko Vuksanović. Revanš susret na rasporedu je narednog vikenda, a Slavija će ekipu iz Andore dočekati na stadionu "Koševo". G. IVANKOVIĆ SANT JULIJA 2:3 SLAVIJA STRIJELCI: Pepe u 64. i Luis u 65. minutu za Sant Juliu, a Vrela 59. autogol, Jovanović u 62. i Spalević u 84. minutu za Slaviju, stadion: "Komunale", gledalaca: 1.000, sudija : Kristofer Lautije (Malta) 7, žuti kartoni: Varela (Sant Julia), Muminović, Šešlija (Slavija). SLAVIJA: Dujković 6, Bjelica 6, Regoje 6, Jovanović 7 (od 81. minuta Šešlija -), Simić 6 (od 87. minuta N. Papaz -), Spalević 7, Belošević 7, Vuksanović 7, Stanković 6, Muminović 8, Stanić 6. SANT JULIJA: Tremonti 6, Vagner 6, Diego 6, Fontan 6, Cinos 7 (od 87. minuta Andres -), Paca 6 (od. 74. minuta Emanuel -), Romero 6 (od 81. minuta Lobo -), Pepe 6, Luis 6, Valentin 6, Varela 6. IGRAČ UTAKMICE: Milan Muminović (Slavija) 8. REZULTATI Rezultati prvog kola Inetrtoto kupa: Kliftonvil - Dinaburg 1:1, Tobol - Zestafoni 3:0, Baku - Dačija 1:1, Hamarbi - KI Klaksvik 1:0, Etnikos Ahnas - Makedonija 1:0, Šahtjor Soligorsk - Ararat 4:1, Zagreb - Vlaznija 2:1, Diferdanž - Slovan Bratislava 0:2, Valur - Kork Siti 0:2, Birkirkara - Maribor, Glorija - Grbalj, Honka - TVMK Talin Vetra - Laneli (igrano sinoć).