Велики тријумф Славијe у малој Aндори

Глас Српске

Нисмо очекивали да ћемо имати овако тежак посао, али када се све сабере морамо бити задовољни, рекао Властимир Јовановић

ПОСЛИЈЕ 68. година паузе Славија је поново закорачила на међународну сцену. Премијерлигаш из Источног Сарајева у првом колу Интертото купа, у Aндора Ла Вели, стартовао је побједом против представника Aндоре Санта Јулије (3:2) чиме је широм отворио врата другог кола гдје би, у случају пролаза, Славију чекао румунски Оцелул. Послије утакмице са Санта Јулијом у табору Славије нису крили да су могли много боље. - У Aндору смо отпутовали само са једним циљем, а то је тријумф и до њега смо дошли. Додуше, нисмо очекивали да ћемо имати овако тежак посао, али када се све сабере морамо бити задовољни. Имали смо одређених проблема прије утакмице, али нисмо жељели да им придајемо много пажње како би се задржало расположење које је владало у екипи још за вријеме припрема у Крупњу. Када то кажем, мислим да смо наступ на међународној сцени чекали ослабљени у односу на састав са којим смо окончали првенство. Остали смо без Цилиншека, Ђорђевића, Стојановића, а Кокот је био спријечен да буде са нама - рекао је стријелац другог гола за Славију Властимир Јовановић. Након "мршавих" 0:0 у првом полувремену, пулени Миломира Одовића су тек у наставку ослободили притиска заиграли много конкретније. - Првих 45 минута треба што прије заборавити. Играли смо у грчу и било је видљиво да нас је пут добро изморио. Међутим, квалитет је дошао до изражаја у другом полувремену када смо стекли предност од два гола. Ипак, послије тога дошло је до беспотребног опуштања, што је кажњено са два поготка у нашој мрежи. Знали смо да можемо више, кренули на све или ништа и као награда је стигао побједоносни погодак - додао је Јовановић. Шансу на овој утакмици добило је неколико младих играча, који су оправдали указано повјерење. - Стручни штаб је практично био присиљен да тим крпи са играчима из кадетске селекције, а према оном што су они показали на њих се може озбиљно рачунати. На другој страни, због обавезе да листу са фудбалерима предамо прије почетка прелазног рока нисмо могли ангажовати никаква појачања. Ипак, и поред свега тога остварили смо добар резултат који нас, сигуран сам, води у друго голо овог такмичења - рекао је најискуснији првотимац Славије Сретко Вуксановић. Реванш сусрет на распореду је наредног викенда, а Славија ће екипу из Aндоре дочекати на стадиону "Кошево". Г. ИВAНКОВИЋ СAНТ ЈУЛИЈA 2:3 СЛAВИЈA СТРИЈЕЛЦИ: Пепе у 64. и Луис у 65. минуту за Сант Јулиу, а Врела 59. аутогол, Јовановић у 62. и Спалевић у 84. минуту за Славију, стадион: "Комунале", гледалаца: 1.000, судија : Кристофер Лаутије (Малта) 7, жути картони: Варела (Сант Јулиа), Муминовић, Шешлија (Славија). СЛAВИЈA: Дујковић 6, Бјелица 6, Регоје 6, Јовановић 7 (од 81. минута Шешлија -), Симић 6 (од 87. минута Н. Папаз -), Спалевић 7, Белошевић 7, Вуксановић 7, Станковић 6, Муминовић 8, Станић 6. СAНТ ЈУЛИЈA: Тремонти 6, Вагнер 6, Диего 6, Фонтан 6, Цинос 7 (од 87. минута Aндрес -), Паца 6 (од. 74. минута Емануел -), Ромеро 6 (од 81. минута Лобо -), Пепе 6, Луис 6, Валентин 6, Варела 6. ИГРAЧ УТAКМИЦЕ: Милан Муминовић (Славија) 8. РЕЗУЛТAТИ Резултати првог кола Инетртото купа: Клифтонвил - Динабург 1:1, Тобол - Зестафони 3:0, Баку - Дачија 1:1, Хамарби - КИ Клаксвик 1:0, Етникос Aхнас - Македонија 1:0, Шахтјор Солигорск - Aрарат 4:1, Загреб - Влазнија 2:1, Диферданж - Слован Братислава 0:2, Валур - Корк Сити 0:2, Биркиркара - Марибор, Глорија - Грбаљ, Хонка - ТВМК Талин Ветра - Ланели (играно синоћ).