Послије (не)очекиваног неуспјеха фудбалера Србије у Бр

Глас Српске

Не могу да кривим одбрану за овај неуспјех. Највећи проблем била је рупа између одбране и напада, односно тамо гдје би требало да буде везни ред, рекао Хавијер Клементе

СЕЛЕКТОР фудбалске репрезентације Србије Хавијер Клементе оцијенио је да за пораз “орлова” од Белгије у Бриселу (2:3) није крива одбрана, већ везни ред. - Не могу да кривим одбрану за овај неуспјех. Највећи проблем била је рупа између одбране и напада, односно тамо гдје би требало да буде везни ред. Дјеловали смо као “оркестар” без диригента, а три гола која смо примили посљедица су тога - рекао је Клементе послије утакмице на стадиону “Краљ Бодуен”. Упркос поразу, шпански стручњак сматра да селекција Србије није отписана у борби за пласман на Европско првенство. - Шансе су остале, али нас сада очекује тежи пут ка циљу. За разлику од пораза против Казахстана, сада је теже, јер у наставку квалификација играмо са јачим ривалима. Ипак, наша група је тешка и компликована, али надам се да ћемо успјети. Жао ми је због пораза, јер смо пропустили одличну прилику да се приближимо Пољацима и Португалцима - изјавио је Клементе и додао да је на лошу игру његовог тима утицало то што је “почетак сезоне и играчи још нису физички потпуно спремни”. Двоструки стријелац за Србе Здравко Кузмановић нагласио је да су пресудили олако примљени голови у првом полувремену: - Свима је тешко што смо изгубили утакмицу. Жељели смо да побиједимо и да одемо кући са три бода. Мислим да смо у првом полувремену примили два глупа гола. У наставку смо се борили и права је штета што нисмо успјели барем да изједначимо. Наредну утакмицу репрезентација Србије игра 8. септембра у Београду против Финске. У овом сусрету неће играти “пожутјели” дефанзивци Младен Крстајић и Немања Видић. БЕЛГИЈA 3:2 СРБИЈA СТРИЈЕЛЦИ: Дембеле у 9. и 88. и Миралас у 30. минуту за Белгију, а Кузмановић у 72. и 90. минуту за Србију, стадион: “Краљ Бодуен”, гледалаца: 25.000, судија: Терје Хауге (Норвешка) 7, жути картони: Гор (Белгија), Крстајић, Видић (Србија). БЕЛГИЈA: Стајнен 7, Хуфкенс 6, Фермелен 7, Компани 7, Симонс 7, Мундигаји 7, Гор 7, Миралас 7 (од 67. минута Ванден Боре -), Дембеле 8 (од 90. минута Ломбартс -), Герерц 6, Дефур 7 (од 86. минута Мпенза -). СРБИЈA: Стојковић 6, Рукавина 6, Видић 5, Крстајић 5, Драгутиновић 6, Короман 6 (од 56. минута Красић 6), Кузмановић 7, Ковачевић 6, Јанковић 5, Лазовић 6 (од 70. минута Смиљанић -), Пантелић 5 (од 56. минута Јовановић 6). ИГРAЧ УТAКМИЦЕ: Муса Дембеле (Белгија) 8. ГРУПA “A” Резултати: Финска - Казахстан 2:1 (Јеременко 13, Таинио 61 - Бјаков 23), Јерменија - Португалија 1:1 (Aрзуманијан 12 - Роналдо 37), Белгија - Србија 3:2 (Дембеле 9, 88, Миралас 30 - Кузмановић 72, 90). 1. Пољска 9 6 1 2 15:7 19 2. Финска 9 5 2 2 11:6 17 3. Португалија 8 4 3 1 16:6 15 4. Србија 8 4 2 2 12:7 14 5. Белгија 9 3 1 5 8:12 10 6. Јерменија 8 2 2 4 4:8 8 7. Казахстан 9 1 3 5 6:13 6 8. Aзербејџан 8 1 2 5 4:17 5 Наредне утакмице: Србија - Финска, Португалија - Пољска (8. септембра). ОСТAЛИ РЕЗУЛТAТИ Група “Д”: Сан Марино - Кипар 0:1 (Окас 54), група “Е”: Естонија - Aндора 2:1 (Пироја 34, Зелински 90 - Силва 82), група “Ф”: Сјеверна Ирска - Лихтенштајн 3:1 (Хели 5,35, Лаферти 56 - Фрик 89).