Crvena zvezda savladala Partizan u 129. vječitom derbij

Glas Srpske

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su u 129. vječitom derbiju sa minimalnih 1:0, čime su praktično odbranili titulu, pošto sada imaju devet bodova više od Partizana.

CRVENA ZVEZDA 1:0 PARTIZAN STRIJELAC: Purović u 60. minutu, stadion: "Marakana", gledalaca: 25.000, sudija: Dejan Filipović (Beograd) 7, žuti kartoni: Milovanović, Purović, Koroman, Tutorić (Crvena zvezda), Nađ, Lazetić, Maletić, Lazetić, Rnić (Partizan), crveni kartoni: Milan Purović (Crvena zvezda) u 87. minutu, Branimir Bajić (Partizan) u 45. minutu. CRVENA ZVEZDA: Ranđelović 7, Anđelković 7, Pantić 6 (od 50. minuta Rašković 7), Milijaš 7, Koroman 6 (od 75. minuta Perović -), Tutorić 7, Bajalica 8, Purović 8, Basta 8, Milovanović 7, Kastiljo - (od 22. minuta Trajković 7). PARTIZAN: Asprogenis 8, Rukavina 7, Bajić 6, Zajić 6 (od 46. minuta Rnić 6), Lazetić 7, Mihajlov 6 (od 90. minuta Odita -), Lomić 6, Lazić 6, Nađ 6 (od 36. minuta Gulan 6), Smiljanić 6, Maletić 7. IGRAČ UTAKMICE: Milan Purović (Crvena zvezda) 8. Fudbaleri Crvene zvezde slavili su u 129. vječitom derbiju sa minimalnih 1:0, čime su praktično odbranili titulu, pošto sada imaju devet bodova više od Partizana. Trenutak odluke dogodio se u 60. minutu, kada je Basta bio u prodoru po desnoj strani, centrirao, a Purović neometan sa osam metara glavom matirao Asprogenisa. Početak utakmice pripao je Partizanu. "Crno-bijeli" su bolje otvorili meč i dobar dio prvog poluvremena diktirali su tempo. S druge strane, nedovoljno kretanje "crveno-bijelih" u polju bio je glavni razlog što nisu uspijevali da organizuju ozbiljniji napad. U takvoj igri, tim iz Humske je u nekoliko navrata zaprijetio, ali osim udarca Lazetića iz 23. minuta, koji je "ukrotio" Ranđelović, nije bilo ozbiljnije opasnosti po gol domaćih. Kako je vrijeme odmicalo, aktuelni srpski šampion i lider Meridijan Superlige se oslobađao pritiska i sve više pritiskao Partizan na njegovoj polovini. Bolja igra sastava sa "Marakane" krunisana je najstrožom kaznom u 45. minutu. Purović je izbjegao ofsajd zamku nakon dodavanja Baste, došao do lopte, ali ga je Bajić faulirao sa leđa i moraće u svlačionicu. Odgovornost je preuzeo Koroman, šutirao donji desni ugao, ali je Asprogenis sjajno intervenisao! Nastavak meča donio je bolju igru Crvene zvezde. Igrao se 51. minut kada je Anđelković odlično centrirao, a Rašković sa samo pet metara poslao loptu preko gola. Četiri minuta kasnije, Purović je na ivici kaznenog prostora oduzeo loptu, ali nije najbolje dodao za Koromana, pa je dobra prilika propala. Partizan je već u sljedećem napadu zaprijetio preko Maletića, koji je dugo vukao loptu, a zatim šutirao sa ivice šesnaesterca. Međutim, pored gola. U 60. minutu Zvezda je povela, poslije čega je spustila tempo igre, čekajući eventualnu grešku rivala. S druge strane, Partizan je krenuo agresivnije kao golu Ranđelovića. U nekoliko navrata su "crno-bijeli" ozbiljno zaprijetili, ali do toliko željenog gola nisu stigli, čime su gotovo sigurno raspršili snove o tituli. REZULTATI BEOGRAD: Crvena zvezda - Partizan 1:0 (Purović 60), KULA: Hajduk - Vojvodina 0:0, BEOGRAD: Bežanija - Mladost 1:0 (Osmanović 60). PLEJ-OF 1. C. zvezda 24 17 3 4 39:19 54 2. Partizan 24 14 3 7 34:21 45 3. Vojvodina 24 12 5 7 27:17 41 4. Bežanija 24 9 12 3 28:18 39 5. Hajduk 24 11 3 10 21:23 36 6. Mladost 24 9 8 7 20:18 35