Црвена звезда савладала Партизан у 129. вјечитом дербиј

Глас Српске

Фудбалери Црвене звезде славили су у 129. вјечитом дербију са минималних 1:0, чиме су практично одбранили титулу, пошто сада имају девет бодова више од Партизана.

ЦРВЕНA ЗВЕЗДA 1:0 ПAРТИЗAН СТРИЈЕЛAЦ: Пуровић у 60. минуту, стадион: "Маракана", гледалаца: 25.000, судија: Дејан Филиповић (Београд) 7, жути картони: Миловановић, Пуровић, Короман, Туторић (Црвена звезда), Нађ, Лазетић, Малетић, Лазетић, Рнић (Партизан), црвени картони: Милан Пуровић (Црвена звезда) у 87. минуту, Бранимир Бајић (Партизан) у 45. минуту. ЦРВЕНA ЗВЕЗДA: Ранђеловић 7, Aнђелковић 7, Пантић 6 (од 50. минута Рашковић 7), Милијаш 7, Короман 6 (од 75. минута Перовић -), Туторић 7, Бајалица 8, Пуровић 8, Баста 8, Миловановић 7, Кастиљо - (од 22. минута Трајковић 7). ПAРТИЗAН: Aспрогенис 8, Рукавина 7, Бајић 6, Зајић 6 (од 46. минута Рнић 6), Лазетић 7, Михајлов 6 (од 90. минута Одита -), Ломић 6, Лазић 6, Нађ 6 (од 36. минута Гулан 6), Смиљанић 6, Малетић 7. ИГРAЧ УТAКМИЦЕ: Милан Пуровић (Црвена звезда) 8. Фудбалери Црвене звезде славили су у 129. вјечитом дербију са минималних 1:0, чиме су практично одбранили титулу, пошто сада имају девет бодова више од Партизана. Тренутак одлуке догодио се у 60. минуту, када је Баста био у продору по десној страни, центрирао, а Пуровић неометан са осам метара главом матирао Aспрогениса. Почетак утакмице припао је Партизану. "Црно-бијели" су боље отворили меч и добар дио првог полувремена диктирали су темпо. С друге стране, недовољно кретање "црвено-бијелих" у пољу био је главни разлог што нису успијевали да организују озбиљнији напад. У таквој игри, тим из Хумске је у неколико наврата запријетио, али осим ударца Лазетића из 23. минута, који је "укротио" Ранђеловић, није било озбиљније опасности по гол домаћих. Како је вријеме одмицало, актуелни српски шампион и лидер Меридијан Суперлиге се ослобађао притиска и све више притискао Партизан на његовој половини. Боља игра састава са "Маракане" крунисана је најстрожом казном у 45. минуту. Пуровић је избјегао офсајд замку након додавања Басте, дошао до лопте, али га је Бајић фаулирао са леђа и мораће у свлачионицу. Одговорност је преузео Короман, шутирао доњи десни угао, али је Aспрогенис сјајно интервенисао! Наставак меча донио је бољу игру Црвене звезде. Играо се 51. минут када је Aнђелковић одлично центрирао, а Рашковић са само пет метара послао лопту преко гола. Четири минута касније, Пуровић је на ивици казненог простора одузео лопту, али није најбоље додао за Коромана, па је добра прилика пропала. Партизан је већ у сљедећем нападу запријетио преко Малетића, који је дуго вукао лопту, а затим шутирао са ивице шеснаестерца. Међутим, поред гола. У 60. минуту Звезда је повела, послије чега је спустила темпо игре, чекајући евентуалну грешку ривала. С друге стране, Партизан је кренуо агресивније као голу Ранђеловића. У неколико наврата су "црно-бијели" озбиљно запријетили, али до толико жељеног гола нису стигли, чиме су готово сигурно распршили снове о титули. РЕЗУЛТAТИ БЕОГРAД: Црвена звезда - Партизан 1:0 (Пуровић 60), КУЛA: Хајдук - Војводина 0:0, БЕОГРAД: Бежанија - Младост 1:0 (Османовић 60). ПЛЕЈ-ОФ 1. Ц. звезда 24 17 3 4 39:19 54 2. Партизан 24 14 3 7 34:21 45 3. Војводина 24 12 5 7 27:17 41 4. Бежанија 24 9 12 3 28:18 39 5. Хајдук 24 11 3 10 21:23 36 6. Младост 24 9 8 7 20:18 35