Skandalozan potez Felipea Skolarija na sinoćnjoj utakl

Glas Srpske

Fudbalske reprezentacije Portugalije i Srbije odigrale su sinoć neriješeno 1:1 u meču grupe A kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2008. godine.

Fudbalske reprezentacije Portugala i Srbije odigrale su sinoć neriješeno 1:1 u meču grupe A kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2008. godine. Strijelac gola za domaćina bio je Simao Sabrosa iz slobodnog udarca u 11. minutu, a izjednačio je Branislav Ivanović u 86. minutu. Srbija sada ima pet bodova manje od Poljske i tri boda manje od Finske, uz meč manje u odnosu na vodeći tandem. Portugalci su za bod bolji Srbije. Utakmica je završena nezapamćenim incidentom, kada je selektor Portugalije Luis Felipe Skolari udario Ivicu Dragutinovića, koji je zbog burne rekacije koja je uslijedila dobio crveni karton. "Nikada u životi nisam doživio ništa slično. Jedan trener mora da bude džentlmen i pedagog i da bude primjer igračima. Ovo što je Skolari uradio je bio skandal. Zakačio me je rukom u trenutku kada sam se raspravljao sa Kvarežmom zato što nam nisu vratili loptu kada smo je izbacili iz igre iz fer pleja. Nadam se da mene neće kazniti, jer sam nezasluženo dobio crveni karton. Moja reakcija jeste bila burna, ali je, ipak, u pitanju težak incident. Sada ne želim da razgovaram sa Skolarijem. Takvo ponašanje fudbal, kao najljepša sporedna stvar na svijetu, ne zaslužuje", rekao je Dragutinović. Gol koji zadržava srpski tim u trci za mjesto u Švajcarskoj i Austriji postignut je četiri minuta prije kraja utakmice. Poslije jednog faula pet metara unutar polovine Portugalije Stanković je izvanredno gađao, Pantelić je pogodio Fereiru, lopta se odbila na nogu Ivanoviću, a igrač Lokomotive poslao je udarac pod prečku. Ivanović je bio u ofsajdu tokom akcije, ali se nemačke sudije nisu oglasile. Do kraja meča srpski tim je još dva puta zaprijetio golu Portugala Portugalija: Rikardo, Paolo Fereira, Fernando Meira, Petit, Simao, Ronaldo, Maniš (83' Meireles), Deko (77' Mutinjo), Nunjo Gomeš (65' Kvarežma), Bruno Alveš, Bosingva. Srbija: Stojković, Rukavina, Ivanović, Vidić, Dragutinović, Z. Tosić (61' Žigić), Kuzmanović (71' Duljaj) , Stanković, Kovacević, Krasić (61' Pantelić), Milan Jovanović.