Фонд солидарности рука спаса за обољелу дјецу

Р. Ми.
Фонд солидарности рука спаса за обољелу дјецу

Требиње - Формирање фонда солидарности прилика је да се тешко обољелој дјеци пружи шанса да се излијече, а да њихово лијечење не зависи од акција и хуманитарних позива, казао је отац дјетета са посебним потребама Мијат Шаровић који је јуче у Требињу присуствовао јавној расправи о оснивању овог фонда.

Генерални секретар Службе предсједника РС Синиша Каран казао је да Нацрт закона о фонду солидарности за дијагностику и лијечење обољења, стања и повреда дјеце у иностранству предвиђа издвајање по 0,25 одсто од плате сваког радника у Српској, али искључиво на добровољној бази. Каран је истакао да грађани могу да не прихвате то издвајање, наглашавајући да не сумња да ће бити солидарни, као што су то и до сада више пута показали.

- Посебан допринос се односи на општине и градове, донације предузећа, организација и појединаца - истакао је Каран.

Он каже да ће Влада Српске на приједлог министра здравља формирати комисију сачињену од љекара који ће доносити стручне оцјене ком дјетету је потребно одобрити новац за лијечење.

Каран је истакао да закон третира дјецу до 18 година, док су родитељи мишљења да би границу старости дјеце требало помјерити на 26 година.

Јавна расправа о овом нацрту закона, који је разматран у Народној скупштини РС крајем јула, ове недјеље ће бити одржана и у осталим регијама у Републици Српској.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана