Трка Јединства и Борца

С. Котараш, Б. Радуловић

Бањалука - Водећи тандем са врха табеле Друге лиге Републике Српске, група запад, Јединство из Жеравице и шамачки Борац, остварио је очекиване тријумфе у мечевима 19. кола, па је “мртва трка” између ова два састава и даље настављена.

Оба ривала имају по 43 освојена бода, а Јединство је тренутно прво захваљујући много бољој гол-разлици у односу на “црно-бијеле” са Саве. Жеравичани су, на крилима расположеног капитена Огњена Шкорића, стријелца оба поготка, славили на гостовању у Врањаку. Изабраници Бориса Савића доминирали су већим дијелом утакмице и на крају славили заслужен тријумф и још једном потврдили шампионске амбиције.

Њихов једини ривал на путу пласмана у Прву лигу Борац из Шамца, без већих проблема је декласирао састав Карановца са 4:1, обрадовао своје навијаче, те показао да жели већ овог љета да обезбиједи повратак у прволигашко друштво.

Вриједи забиљежити и прекид негативне серије од четири узастопна пораза фудбалера Полета 1926, те прву побједу у наставку првенства. Са 2:1 савладан је Љубић из Прњавора, али су и са ова три бода изабраници Бојана Мишкића и даље на претпосљедњем мјесту на табели.

На истоку није било већих изненађења. Водеће Јединство из Брчког са убједљивих 5:0 је декласирало Братство из Братунца и на тај начин задржало пет бодова предности испред јединог пратиоца, Леотара.

И Требињци су на свој конто додали три бода, али су до њих дошли тек након праве драме у Чајничу гдје су домаћу Стакорину савладали са 2:1. Јунак утакмице био је двоструки стријелац Милош Перовић, а интересантно је да је Леотар ову утакмицу завршио са само девет играча. Због два жута картона прво је, у 76. минуту, искључен Александар Чолић, а девет минута касније директан црвени картон “зарадио” је и Лазар Зечевић. И управо у тим тренуцима је Перовић постигао оба поготка и на тај начин продужио наду да Леотар до краја ипак може да достигне и престигне Јединство из Брчког.